Jakub Smrž v roce 2011 opět na Ducati

Jak uvedly před chvíli některé zahraniční weby, tak český superbikový jezdec Jakub Smrž pojede v roce 2011 opět na motocyklu Ducati a to v novém českém týmu Liberty Racing.

Jakub Smrž v roce 2011 opět na Ducati
Celou první část letošní sezóny jezdil český jezdec Kuba Smrž na motocyklu Ducati, od Brna až do konce sezóny má v týmu Pata B&G k dispozici motocykl Aprilia RSV4 Factory. 


Ovšem příští sezónu se jihočeský jezdec vrátí do sedla motocyklu Ducati 1198 a sice v novém českém týmu Liberty Racing. Tuto zprávu dnes také zveřejnila firma CZ Liberty .


Jakub Smrž podepsal smlouvu s tímto týmem na dva roky, což potvrdil CEO Liberty Group CZ pan Mario Bertuccio.

Kromě Kuby by ale mohl jet v týmu ještě jeden jezdec, jehož jméno bude oznámeno později. 

Na stránkách fansofsmrz.cz se píše:

Tým LIBERTY RACING, jehož vlastníkem je společnost LIBERTY CZ GROUP se sídlem v České republice, zahájí svoji účast ve Světovém poháru WSBK, a to právě s motocyklem Ducati 1198.

Skupina LIBERTY operuje v sektorech distribuce potravin s obchodní značkou GRAZIE, distribuce kancelářských potřeb a spotřebního materiálnu pro tisk a pro kancelář se značkou OK CANCEL, a je zároveň vlastníkem značky piva EFFENBERT. Již několik let skupina LIBERTY sponzorovala tyto závody, protože to považovala za strategické pro zviditelnění vlastních produktů.

Po dvou letech praxe na MS Superbike bylo rozhodnuto investovat do nové struktury se základnou v Praze 8, v sídle skupiny LIBERTY. Byl sestaven tým z vysoce kvalifikovaného personálu, který má veliké zkušenosti právě z prostředí těchto závodů a v minulosti měl úspěchy v různých týmech.

Tým LIBERTY RACING si zajistil pro příští dvě sezóny služby pilota z Českých Budějovic KUBY SMRŽE, tento rok v týmu PATA B&G Racing, pilota velmi rychlého, který je v hledáčku mnoha týmů a má velké zkušenosti právě v řízení motocyklu DUCATI.

A CEO celé společnosti, Dr. Mario Bertuccio na tomto webu říká:

"Jsme šťastní, že jsme přijali tuto novou výzvu, a zejména že začínáme s motocykly DUCATI, které dodnes považujeme za vysoce konkurenceschopné a s jedním z největších národních talentů “Kubou” Smržem. Náš projekt je dlouhodobý, avšak očekáváme, že se hned projeví dobré výsledky. Pozorně zvažujeme možnost postavit vedle Smrže druhého pilota a příští týdny budou důležité pro toto rozhodnutí." 

Bohužel ani nám se nepodařilo získat a není dostupné ani na jeho vlastním webu, vyjádření samotného "Kuby", tedy aktuálního 14. jezdce superbikového seriálu MS.
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.18
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist