Jakub Smrž: Pracovali jsme výborně

Motocykly Ducati jsou na Phillip Islandu vždy velmi výborné. A toto nepsané pravidlo jen potvrdil svým dnešním třetím místem český motocyklista Jakub Smrž.

Jakub Smrž: Pracovali jsme výborně
Byl to pro nové vytvořený tým Marco Borcianiho a Mirco Guandaliniho PATA B&G Racing skvělý start. Po zásluze byla odměněna jejich námaha tím, že český jezdec Jakub Smrž skončil po 2 dnech testování jako třetí, s minimální ztrátou 0,030 na nejrychlejšího Fabrizia, ačkoliv jel ještě na loňském modelu motocyklu Ducati 1198 RS (ostatní Ducatisti jako Fabrizio, Haga, Checa a Byrne už zde používali nový model Ducati 1198 F10), který bude mít Kuba k dispozici teprve od dalšího závodu v Portimao. 


Ve čtyřech testovacích částech se Jakub Smrž pokaždé zrychloval a zrychloval (I. 1'33.937 - II. 1'32.912  - III. 1'32.344  a IV. 1′31.680) !  


"Máme výborný motocykl, ale přece jen se necítím úplně v pohodě. Doposud jsme jezdili pouze dvakrát po půl dni ve Valencii, přičemž to bylo první svezení od Portimaa loňského roku", říkal po prvním dni testování v Austrálii Jakub Smrž a dodal: "Phillip Island je pro Ducati výborná trať. Všichni říkají, že Ducati má výhodu v pomalých a úzkých zatáčkách, já si ale myslím, že je v těch rychlých ještě lepší. Motocykl je hodně stabilní a s jednou sadou pneumatik jsem odjel 20 okruhů a bez problémů", byl po prvním dnu spokojený Kuba Smrž.

Po druhém dnu byl Jihočech ještě spokojenější: "Pracovali jsme výborně. Stále jsme zrychlovali a nejrychlejší jsme byli vždy v závěru každého testovacího bloku. Zkoušeli jsme různé druhy nastavení tak dlouho, až jsem nakonec byl tak rychlý, jak ukazuje výsledek. Ten mně dodává hroznou sebedůvěru pro začátek sezóny!", řekl dále Kuba Smrž

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 12x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist