Jakub Smrž o sezóně 2010

Italský server BikeRacing uveřejnil rozhovor s českým motocyklovým závodníkem Jakubem Smržem, který jsme pro vás přeložili.

Jakub Smrž o sezóně 2010
"Sezóna 2010 rozhodně nebyla tou nejlepší sezónou Jakuba Smrže", píše italský motocyklový web BikeRacing.it a dále pokračuje: "Deset "0", velké technické problémy, především v době, když ještě jezdil motocykl Ducati 1198 RS svého týmu Pata B&G. Ovšem od okamžiku, kdy "Kuba" od brněnského závodu začal závodit na motocyklu Aprilia RSV4 Factory, šly jeho výsledky směrem nahoru. V Imole se mu podařilo v prvním závodě zajet nejlepší umístění celé sezóny, tedy čtvrté místo. A ačkoliv byla s Aprilií velká spokojenost, tak Jakub Smrž - pro naše čtenáře to pochopitelně není vůbec překvapení - pojede opět v roce 2011 dvouválec Ducati nového týmu Liberty Racing, který se skládá převážně z Italů, ačkoliv jeho základna je v České republice".


Byla to pro Vás hodně těžká sezóna, nejdříve technické problémy s Ducati a potom přestup z Ducati na Aprili:
"Měli jsme s Ducati několik technických problémů, a tak jsme na posledních pět závodů přešli na Aprilii. Začátek na Aprilii byl hodně těžký, musel jsem hodně bojovat, ale nakonec jsem tuto motorku dokázal využít a zajel v závěru velmi dobré výsledky".

Co můžete říci o obou dvou motocyklech, tedy jaké mají společné vlastnosti a jaké rozdílné? "To je těžké říci, jsou úplně rozdílné, nakonec jedna motorka je dvouválec a druhá čtyřválec. Můj problém byl, že v předchozích třech létech jsem jezdil vždy s dvouválcem, takže přestup byl významným krokem.“

Řekněte nám něco o svém novém týmu: "Tým je sice italský, ovšem je složený z lidí, kteří v České republice podnikají a dlouhodobě žijí. Personál je potom pouze italský, ovšem s několika členy týmu jsem spolupracoval už v letošním roce".


Co očekáváte od společné práce?
"To vše se ukáže, až se poprvé setkáme na prvních testech. Ale myslím si, že vše bude v pořádku".

Kvůli ukončení činnosti továrního týmu Ducati budou satelitní týmy hrát hodně důležitou roli. Co se dá k tomu říci? "Vím, že Liberty Racing bude jedním z Top týmů Ducati. Tým koupil motocykly 1198 F10 od továrního týmu Xerox, nové motory a nějaké díly. Měli bychom také mít hodně vysokou podporu od továrny.“

Jaké jsou tedy cíle v příštím roce? "To momentálně nemohu vědět, neboť neznám závodní schopnosti soupeřů. Teprve testy a hlavně první závody nám nastaví jasný obraz".

Co tedy dle vašeho názoru můžeme očekávat od příští sezóny? „Myslím si, že v porovnání s poslední sezónou bude úroveň trochu nižší, hlavně kvůli menšímu počtu jezdců, což má souvislost s chybějícími investicemi v důsledku světové hospodářské krize. Ovšem superbiky, to je vždy velmi dobrá show, takových představení totiž zase hodně není, a vždy se je na co dívat.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist