Jak to viděl Kuba

Se smíšenými pocity skončil pro Jakuba Smrže závodní víkend devátého podniku MS Superbike na Masarykově okruhu. Začátek byl více než skvělý…

V pátek při ranním tréninku a stejně tak při odpolední kvalifikaci nasadil Kuba vysokou laťku a byl suverénně nejlepším jezdcem na trati. Světové weby ho po tomto triumfu titulovaly domácím hrdinou.

Sobota posunula časy na okruhu zase o něco níže, ale mužem, který se o to postaral byl Max Biaggi. Kuba skončil v závěsu za ním na druhém místě. V superpoli, kam postupuje nejlepších 16 jezdců si Kuba vyjel 8.místo, tudíž druhou řadu na startovním roštu. Přes vcelku povedený start se Kuba po několika zatáčkách propadl na 18. místo a začal svoji stíhací jízdu. Při pokusu o předjetí Laconiho jej jezdec stáje PSG1-Corse zavřel, následně došlo ke kontaktu a Kubovi nezbývalo nic jiného, než vyjet do kačírku kde spadl. Podezření na zlomeninu pravé ruky se naštěstí nepotvrdilo. Druhá jízda byla mnohem zdařilejší. Kuba se držel skupinky mezi 15. – 11.místem ve které jeli Nakatomi, D. Checa, Lanzi a Lavilla.
Motorka neměla dostatečný výkon, trvalo dlouho,než se Kuba od této skupinky oddělil. Poté přišla jeho chvíle. S velkou časovou ztrátou začal stíhat jezdce před ním - Kenana Sofuoglu. Během pár kol dokázal stáhnout neskutečný náskok a začala bitva o TOP TEN. Přes velkou Kubovu snahu se mu nepodařilo před Turka dostat a 2.jízdu dokončil na 11.místě.
Víkend v Brně byl plný paradoxů, střídání štěstí a smůly. Přes to všechno dal o sobě Jakub Smrž soupeřům zřetelně vědět a své 14té pořadí v celkovém žebříčku si stále udržuje.
„ Samozřejmě jsem od domácího závodu čekal víc, ale za celý víkend bylo i mnoho pozitivních okamžiků. Vše začalo naprosto výborně pátečním volným tréninkem a kvalifikací, kdy jsem byl suverénně na prvním místě, ale v sobotu jsme se už spíše věnovali nastavování motorky na závod. Trošku jsme nevyšli s počtem pneumatik, což trošku zkazilo možnost bojovat o první řadu v superpole, protože jsem celý volný trénink musel jezdit jeté přední gumy a zajížděl jsem časy kolem 2:01 a v superpole jsem potřeboval jet asi o 2 vteřiny rychleji. To je moc velký skok! V neděli na mě trochu dolehla tíha zodpovědnosti z domácího závodu a po nevydařeném úvodu první jízdy jsem měl kolizi s Laconim, který mě zavřel a po střetu jsem byl vyslán mimo trať. Naštěstí jsem měl jen naražené prsty a druhou jízdu jsem mohl startovat. Opět se mi nepovedl začátek a navíc motorka nefungovala jak měla, takže mi trvalo spoustu času a dalo hodně úsilí probojovávat se kupředu. Nakonec jsem se dostal na 11. místo a začal dojíždět Sofuogla, na kterého jsem ale bohužel nestačil. Na rovinách mi vždy ujel tolik, že jsem neměl možnost ho vybrzdit. Rozhodně jsem si přál dojet lépe než 11., i když v nabité konkurenci to je dobrý výsledek, ale to jsou závody a nyní už se připravuji na další závod v Brands Hatch, kde bych si rád napravil chuť. Strašně moc bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kterých bylo opravdu mnoho a především klukům z www.fansof96.cz. Atmosféra byla naprosto úžasná a nikdy před tím jsem nepocítil takovou podporu fanoušků. Občas jsem se nemohl po depu ani pohnout, ale to k tomu patří a jen mě mrzí, že jsem po závodě nemohl zastavit na „céčku“, protože se mi spálila spojka a nemohl jsem vyřadit rychlost. Už se těším na příští rok v Brně na tuto neopakovatelnou atmosféru a doufám, že se fanouškům podaří vyjet i na jiné závody.“