Jak silná bude Ducati na začátku letošní sezony?

Pouze tři Ducati na startovním roštu 2013: To se vidí v MS-Superbike hodně zřídka. Důvodem je kromě vysoké ceny nového motocyklu také malá důvěra týmů v model Ducati 1199 Panigale.

Jak silná bude Ducati na začátku letošní sezony?
Týmy Althea a Red Devils odešly na sezónu 2013 od Ducati k Aprilii, a Pata, bohužel stejně jako Liberty, vymizely ze startovního roštu. Z posledního roku Ducati tak nezbyl nikdo! Naštěstí se objevily Alstare (Carlos Checa a Ayrton Badovini) a MR Racing (Max Neukirchner). Ovšem pouhé tři motocykly Ducati na startovním roštu je hodně hubený počet...!

                             
          

"Od roku 2010 jsme investovali neuvěřitelné množství peněz, abychom udrželi naše produkty při životě - Panigale je toho tím nejlepším příkladem", říká vedoucí superbikového projektu u Ducati Ernesto Marinelli a dodává: "Tento nový motocykl už vyvíjíme hodně dlouho. Ze začátku jsme hodně našeho know-how ze závodního sportu nechali plynout do tohoto nového biku. Hlavně nám šlo o redukci váhy a více výkonu motoru. Chtěli jsme mít ten nejlehčí motocykl na trhu s extrémně silným dvouválcovým motorem, jaký vůbec existuje. Jen tak totiž můžeme na trhu konkurovat čtyřválcům".
A na závodní trati?

"Rozhodně neříkám, že vyhrajeme na Phillip Islandu. Ale brzy budeme tvrdit muziku", je hodně optimistického názoru týmový šéf Alstare Francis Batta.
Experti se ale shodují v trochu reálnějším pohledu na výsledky a sice: umístění ve druhé polovině Top-10 budou asi maximem, minimálně na začátku sezóny 2013.

Uvidíme už za několik málo dní, ale při vší úctě k jezdeckému umění ex-mistra světa Carlose Checy se dá těžko očekávat konkurenceschopnost nového modelu Ducati 1199 Panigale hned od prvního rozvícení zelených startovacích světel superbikového světového šampionátu 2013.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist