Ital Fabrizio končí u týmu Grilini

Už před závodem v Imole došlo k dohodě mezi vedením superbikového týmu Iron Brain Grilini Kawasaki a jejich jezdcem Michelem Fabriziem, jejímž jediným cílem bylo ukončení spolupráce, která skončila po šesti odjetých závodech sezony 2014. Itala má nahradit Australan Bryan Staring.

Ital Fabrizio končí u týmu Grilini
Letošní sezona nezačala pro italského závodníka vůbec dobře. Loni Michele Fabrizio opustil tým Red Devil Roma, aby u prestižní stáje Pata Honda nahradil zraněného Jonathana Rea. Ital v sedle Hondy závodil od tureckého podniku v Istanbulu až do konce sezony 2013 a v celkovém hodnocení obsadil sedmé místo.
V listopadu 2013 podepsal smlouvu s týmem Grilini a do letošního ročníku nastupoval jako jeden z jezdců nové kategorie EVO. S Kawasaki si v předsezonní přípravě Fabrizio celkem rozuměl, ale osudným se mu stal druhý den únorového testu na Phillip Islandu, kde havaroval a musel do nemocnice. Ital si pádem sice nic nezlomil, ale zdravotní stav mu start v úvodním podniku neumožnil.
Pro své místo návratu zvolil Michel Fabrizio španělský MotorLand Aragón, což bylo v kalendáři superbikového šampionátu druhé kolo sezony. Ještě předtím testoval v Imole, aby zjistil jak je na tom po fyzické stránce a v Aragonii nakonec skutečně startoval. Od té doby Ital nastoupil do celkem šesti závodů s ne příliš ideální bilancí dvou bodů z Assenu.

Výsledkem je ukončení spolupráce s týme Iron Brain Grilini Kawasaki. Společně s Sheridanem Moraisem, který je s deseti body průběžně sedmnáctý, má od závodu v Donington Parku závodit v sedle druhé Kawasaki Australan Bryan Staring.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist