Intermoto po první kvalifikaci na Phillip Islandu

Za stále měnícího se, ale především velmi silného větru, začal dnes na australském okruhu Phillip Island první trénink a kvalifikace na další závod světového šampionátu supersportů.

Intermoto po první kvalifikaci na Phillip Islandu
Poté, co v ranním tréninku foukal na cílové rovince silný vítr jezdcům do zad a pomohl jim tak v dosahování vysokých, maximálních rychlostí, otočil se tento přírodní jev pro odpolední kvalifikaci o 180 stupňů a naopak ztížil všem protagonistům druhého podniku World Supersport jejich práci. Druhým činitelem, který významně ovlivnil dnešní den, bylo obrovské vedro, které během odpolední kvalifikace dosahovalo až na hranici 36° Celsia, což naopak velmi ztížilo výběr pneumatik, neboť teplota asfaltu vystoupala přes magickou padesátku.
William de Angelis, jezdec týmu Intermoto Czech Klaffi, se na okruh Phillip Island vrátil po pěti letech, když svou poslední návštěvu zde zaznamenal ještě s motocyklem Honda 125. Během ranního tréninku se William s okruhem seznamoval, vždyť se čtyřtaktním strojem zde ještě nikdy nestartoval. Po 21. kolech dokázal jezdec ze San Marina zajet čas 1:40,380 a tím si zajistit 24. Pozici. S pozměněným nastavením se Willy představil v odpolední kvalifikaci, ve které absolvoval celkem 19 kol. Výsledný čas 1:38,836 znamená prozatím čtvrtou startovní řadu, do které se náš jezdec kvalifikoval šestnáctým časem.
Tomáš Mikšovský v ranním tréninku zkoušel nastavení obou motocyklů. Při 21. Absolvovaných kolech dokázal Tommy zajet čas 1:40,513, což ho zařadilo dvě místa za Williamem. V odpolední kvalifikaci se Tomáš Mikšovský zlepšil o bezmála jednu sekundu a s výsledným časem 1:39,903 se prozatím kvalifikoval jako 24. jezdec startovního pole.
O konečném pořadí startovního roštu druhého závodu Mistrovství světa Supersport rozhodne druhá kvalifikace, která je naplánovaná na zítřejší odpoledne. Výsledky 1. kvalifikace:
1.- Sebastien Charpentier (FRA-Honda) 1:35,869
2.- Broc Parkes (AUS-Yamaha) 1:36,758
3.- Kevin Curtain (AUS-Yamaha) 1:36,772
4.- Kenan Sofuoglu (TUR-Honda) 1:37,586
5.- Yoann Tiberio (FRA-Honda) 1:37,691
--------------------------------------
16. William de Angelis (RSM Intermoto Czech Klaffi – Honda) 1:38,836
24. Tomáš Mikšovský (CZE Intermoto Czech Klaffi – Honda) 1:39,903

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist