Intermoto Czech ve Valencii

Tatu Lauslehto závod nedokončil pro technickou závadu, Mathieu Lagrive po pádu a zranění v ranním Warm Upu do závodu nenastoupil.

Intermoto Czech ve Valencii
Další smolný závod pro tým Intermoto Czech zažila španělská Valencia, kde český tým absolvoval čtvrté kolo letošního Mistrovství světa supersport. Již v ranním Warm Upu se zranil francouzský jezdec Mathieu Lagrive, který v tomto tréninku útočil na celkové prvenství. Sám jezdec po lékařské prohlídce, která určila diagnózu zlomené pravé ruky, uznal, že honění za vítězství ve warm upu bylo zbytečné, nicméně po nezdaru v kvalifikaci chtěl jezdec královéhradeckého týmu dokázat, že nejen on, ale především motocykl na dobré umístění zcela jistě má.
Protože Matt do závodu nemohl nastoupit, byl tak jediným jezdcem Intermota ve španělském závodě Fin Tatu Lauslehto. Ten se krátce po startu dostal do kolize s jedním ze soupeřů. Při této kolizi si Tatu poškodil řadící páku jeho Hondy CBR 600RR, která se krátce poté ulomila přímo na cílové rovince. Ani Lauslehto tak cíl závodu neviděl.
Josef Kubíček – manažer týmu
Byl to pro nás další smolný závod. Tatu měl pro závod dobře připravený motocykl, nicméně kolize s jiným jezdcem v tlačenici po startu ho zastavila. Matt chyboval v ranním tréninku, jednoznačně uznal svou chybu a týmu se omluvil. Hned v pondělí absolvoval operaci, kde se naštěstí zjistila „pouze“ naštípnutá kost s názvem „radius“. Každopádně se prý pokusí se speciální bandáží nastoupit do závodu 24 hodin Le Mans, pro který má kontrakt s továrnou Suzuki. Pokud to zvládne, dostane minimálně na dalších 10 dnů na ruku sádru. Celý tým přeje Mattovi hodně brzké uzdravení. Pro nás to však znamená, že s určitostí nemůže nastoupit v Assenu. Hledáme tedy jiného jezdce, vedle jednoho zahraničního, se kterým prozatím nejsme dohodnuti, je vážným kandidátem na post náhradního jezdce za Williama de Angelise Tomáš Mikšovský, který je v podstatě stále našim jezdcem.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist