Intermoto a testy ve Valencii

Ve španělské Valencii absolvoval tým Intermnoto Czech Klaffi oficiální testování, během tří testovacích dnů se tým a jeho jezdci snažili o co nejlepší přípravu strojů na třetí závod této sezóny.

Intermoto a testy ve Valencii
Motocyklový tým Intermoto Czech Klaffi absolvoval ve dnech 27. - 29. března 2006 testování na španělském okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie, tedy v místě, kde se na konci dubna jezdci královéhradeckého týmu postaví na start třetího podniku mistrovství světa supersport.
Pondělí 27. března
Oba jezdci týmu Intermoto Czech Klaffi patřili první den oficiálního testování k nejpilnějším, když Tomáš Mikšovský absolvoval 44 kol a William de Angelis dokonce ještě o čtyři kola více, čímž se stal druhým nejpilnějším jezdcem (více kol najel již pouze Robbin Harms - 49). Ve dvou testovacích částí dosáhli jezdci Intermota svých nejlepších časů již během dopoledního testování. William de Angelis pondělní den končil na 15. místě, když na jeho kontě zůstal i po odpoledním testu čas 1:40,515, zatímco Tomáš Mikšovský byl se svým nejlepším časem 1:41,712 na místě devatenáctém.
Úterý 28. března
S pozměněným nastavením motocyklů Honda CBR 600RR nastoupila dvojice jezdců týmu Intermoto Czech Klaffi do druhého dne testování. I tento den patřili Willy a Tommym k nejpilnějším jezdců a i tento den dosáhli svých nejlepších časů již během dopolední části. William de Angelis poté končil den s časem 1:39,373 na devátém místě, Tomáš Mikšovský byl opět devatenáctý, když svůj čas vylepšil na 1:40,677.
Středa 29. března
Třetí den testování absolvovali naši jezdci v odlišné poloze. Zatímco William de Angelis se dokázal opět zlepšit a s konečným časem 1:38,970 obsadit ve středečním hodnocení osmé místo, Tomáš Mikšovský se celý den snažil o co možná nejlepší nastavení záložního stroje, protože u toho hlavního motocyklu Honda nevydržel motor. Tommy s druhým strojem nedokázal zlepšit svůj úterní čas a s časem 1:41,706 nakonec obsadil až 26. pozici.
Josef Kubíček - manažer týmu
"Do Španělska jsme jeli s cílem pracovat na nastavení našich motocyklů a tomu jsme také podřídili všechnu aktivitu. Myslím si, že se nám podařilo nalézt vhodné složení pérování, což dokazuje i celkové osmé místo, které dosáhl Willy v součtu všech tří dnů. Tomáš se také postupně zlepšoval, bohužel se záložním strojem se nemohl dlouho popasovat. Nicméně v úterý tvrdě pracoval na optimalizaci stroje, se kterým by se měl postavit na start závodu, jenž se na tomto okruhu jede již za tři týdny.
Nyní jedeme do Belgie, kam vezeme dva motory, jenž musí projít celkovou repasí. Bohužel nevydržely nápor dvou závodních víkendů a několika testování. Děkuji všem lidem v týmu, kteří na tomto testování odvedli dobrou práci. Chtěl bych také poděkovat všem našim partnerům, kteří nám umožňují zúčastnit se nejen závodů, ale právě i takovéhoto velmi důležitého testovacího programu."
Nejlepší časy během třídenního testování (Valencia - SPA)
  1.- Sebastien Charpentier (FRA-Honda) 1:34,437 - 85 kol
  2.- Kevin Curtain (AUS-Yamaha) 1:37,897 - 87
  3.- Kenan Sofuoglu (TUR-Honda) 1:37,989 - 125 kol
  4.- Broc Parkes (AUS-Yamaha) 1:38,443 - 90 kol
  5.- Massimo Roccolli (ITA-Yamaha) 1:38,572 - 117
------------------------------
  8.- William de Angelis (Intermoto Czech Klaffi - Honda) 1:38,970 - 135 kol
21.- Tomáš Mikšovský (Intermoto Czech Klaffi - Honda) 1:40,677 - 120 kol

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist