Imoly je škoda

Na historickém okruhu Enza a Dina Ferrariho v Imole – na břehu řeky Santerno - se jelo druhé kolo Mistrovství světa Superbike, které bylo návratem do Evropy po úvodním závodě v Austrálii.

Čtyři jezdci Effenbert Liberty Racing Teamu, Sylvain Guintoli, Jakub Smrž, Maxime Berger e Brett McCormick začali po zhasnutí světel závod z druhého, desátého, třináctého a 22. místa, což jen potvrdilo jejich velkou konkurenceschopnost.

Byla to skvělá show pro velký dav fanoušků, neboť do Imoly přišlo o víkendu 81 tisíc diváků, kteří viděli dva, jako obvykle, výborné závody.

Zatímco Checa stál na nejvyšším podiovém stupni na pódiu v obou závodech, tak týmu Effenbert Liberty Racing se musel bohužel téměř okamžitě rozloučit se svými nejoptimističtějšími očekáváními.
V prvním závodě Sylvain Guintoli, který byl považován za jednoho z favoritů na vítězství, začal velmi rychle, byl ale donucen hned po několika kolech opustit závod po pádu, který utrpěl po útoku Haslama, jenž ho poslal v úseku Tamburello mimo trať a způsobil tak jeho pád. Naštěstí ošklivě vypadající nehoda nezpůsobila Sylvainovi žádnou vážnou újmu na zdraví a Sylvain byl schopen absolvovat druhou jízdu.

Ale i ve druhém závodě se Guintoli zapletl do ošemetné závodní situace, kdy při pokusu o předjetí Lavertyho v boji o páté místo, byl v šikáně dlouhý na brzdy, ztratil tak 11 míst a tím i šanci na podiové umístění. Přesto se dokázal prosadit na konečné 11. místo v cíli.
Dobrý den neměl v Imole ani český jezdec Jakub Smrž, který musel především zápasit s nepříjemnou bolestí zraněného předloktí a v prvním závodě dojel 11., ve druhém pak 7.
Maxime Berger skončil 12. v obou dvou závodech.
Velmi dobrý debut naopak absolvoval Kanaďan McCormick, když v obou jízdách prokázal hodně jezdeckého umění a odhodlání. Mladý talent dokázal jezdit v závodě lepší časy než v kvalifikaci, takže od něho tým očekává další nárůst, neboť od zisku bodů ho dělily pouze několik setin sekundy. Tým je přesvědčen, že tento cíl, zisk mistrovských bodů, byl jen odložen na další závod.

V průběžném pořadí šampionátu jsou nyní tři jezdci Effenbert Liberty Racing v Top-10: Jakub Smrž na sedmém, Sylvain Guintoli na devátém a Maxime Berger na desátém místě.

Celý cirkus WSBK se teď přesune do Holandska na legendární okruh v Assenu, kde se o víkendu 22. dubna uskuteční třetí kolo mistrovského seriálu.