Imola - superbiky, první dějství

Vítězem první jízdy superbiků na italském okruhu v Imole se stal v dramatickém závodě španělský jezdec Carlos Checa. Český jezdec Jakub Smrž získal dnes své nejlepší umístění v této sezóně, když dojel na výborném čtvrtém místě. GRATULACE!

Velmi dramatickou podívanou přinesla první superbiková jízda v italské Imole. Do závodu nejlépe odstartoval Tom Sykes s Kawasaki a vydržel na čele až do 8. kola, kdy ho překonal skvěle jedoucí domácí Lorenzo Lanzi s privátním motocyklem Ducati. Mezitím se ale děly věci: hodně nervózní Max Biaggi musel dvakrát do kačírku - nedříve ve 3. kole a o 3 kola později ještě jednou! Mezitím byl mimo trať také Leon Haslam z 2. místa v 7. kole a propadl se až na pozici 4. To už byl v kačírku i zkušený Troy Corser z 5. místa, který se potom objevil v závodě jako 19. a pro poruchu své Yamahy vzdal James Toseland (7. kolo).

Španělský matador Checa se dostal v 16. kole (z celkových 21) do čela, ovšem v posledním kole musel odrážet útoky Leona Haslama. Ten byl ale dlouhý na brzdy a propadl se až za našeho Jakuba Smrže.

Za vítězným Checou tedy dojel jako druhý domácí soukromník Lorenzo Lanzi a třetím byl po skvělé stíhačce japonský matador Nori Haga. Na stupních vítězů tedy pouze jezdci s motocykly Ducati.

Náš Jakub Smrž (Aprilia) byl v cíli klasifikován jako čtvrtý - VELKÁ GRATULACE, za ním dojel přemotivovaný Leon Haslam (Suzuki) a Top 6 dokompletoval Tom Sykes (Kawasaki). Sedmý skončil Michel Fabrizio, osmý Shane Byrne (oba Ducati), devátý Sylvain Guintoli (Suzuki) a elitní desítku uzavřel Cal Crutchlow (Yamaha). Domácí Max Biaggi (Aprilia) zachránil 11. místem důležitých 5 bodů do MS, dvanáctý skončil Ruben Xaus (BMW), třináctý Luca Scassa (Ducati) a body si ještě připsali Max Neukirchner (Honda) a Troy Corser (BMW).

V tabulce MS tak stáhl Haslam náskok Biaggiho o pouhých 6 bodů, průběh závodu ale napovídal, že to bude větší bodový zisk pro britského pilota. Vedoucí Max Biaggi má tak tři jízdy před koncem letošního šampionátu náskok 52 bodů na druhého Leona Haslama. A Jakub Smrž se bodově posunul na 13. místo, když se dostal před Rubena Xause, se kterým ale má stejný počet bodů (89).