Hrozí rozchod Maxe a Suzuki?

Tento snímek z "lepších" dnů spojení Maxe Neukirchnera a týmu Alstare Suzuki je možná už jedním z posledních.

Hrozí rozchod Maxe a Suzuki?
V minulém týdnu se na webovém serveru Maxe Neukirchnera objevilo, že je absolutně zdráv a bude testovat v Portimao. Ovšem jeho dosavadní tým Suzuki Alstare je úplně jiného mínění. 

"Jsem rád, že prohlídka v nemocnici v Chemnitzi dopadla výborně a já se ve zbývajícím čase do testu v Portimao budu cíleně připravovat na svůj comeback", píše mimo jiné na svém webu Max Neukirchner. 

Ve stejném časovém období ale týmový šéf Francis Batta potvrdil, že si dělá vážné starosti o závodní budoucnost Maxe Neukirchnera, neboť dva slovutní lékaři řekli, že tento německý talent potřebuje ještě tři až šest měsíců k úplnému vyléčení. To znamená třeba až do dubna 2010, kdy už budou za týmy všechny zimní testy a dokonce i úvodní závody nové sezóny. 


Takže si pozorně přečtěte oficiální vyjádření týmu Alstare Suzuki k článku na Maxově webu: "Jsme velmi překvapeni, že jsme četli, že bude Max úplně fit k testům v Portimao 26. října. Po lékařské prohlídce před dvěma týdny v Imole řekli doktor Costa a neurochirurg prof. Bollini, že nepřevezmou na sebe žádnou odpovědnost v případě, že Max ještě letos sedne na závodní motocykl. Zároveň se oba specialisté shodli na tom, že potřebný čas k regeneraci  bude trvat 4 až 6 měsíců. Teprve po tomto čase by měl Neukirchner znovu podstoupit důkladné lékařské vyšetření, po kterém by se mělo teprve rozhodnout, zda může opět začít s kondičním tréninkem a závody na motocyklu".

Vyplývá snad z toho všeho počátek rozchodu mezi Maxem Neukirchnerem a továrním týmem Suzuki? 

Německý pilot totiž, ačkoliv má se Suzuki uzavřenou dvouletou smlouvu, začal jednat o angažmá o jednu rovinu výše, tedy v seriálu Grand Prix. A sice s týmem Scot Honda do kubatury Moto2. Jen čistě náhodou je jako hlavní sponzor u tohoto týmu firma "Dr. Brux", tedy doposavadní sponzor superbikové stáje Alstare Suzuki a tento sponzor si vyhlédl Neukirchnera jako svého pilota. Faktem je také, že Francis Batta zažaloval nedávno firmu "Dr. Brux", neboť přibližně od poloviny sezóny přestala platit sponzorské závazky (tedy asi od období zranění Neukirchnera).

Belgický šéf týmu Alstare Suzuki, Francis Batta, pozval Neukirchnera k finálnímu lékařskému vyšetření do Belgie: "Potřebujeme přesně vědět, jaký je jeho zdravotní stav. Musíme totiž přesně zjistit, zda s ním dále máme počítat, nebo nikoliv".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist