Hopkins: Závodění mi moc chybí

Američan byl svého času nadějným motocyklovým jezdcem světového šampionátu, jemuž se přisuzovala zářivá budoucnost. Možná by k tomu skutečně došlo nebýt jeho smůly na zranění, která mu více méně ukončila závodní kariéru. Po řadě operacích je Hopkins na křižovatce, co dál a závodění mu chybí čím dál tím víc.

Hopkins: Závodění mi moc chybí
John Hopkins závodil v královské kubatuře seriálu Grand Prix, závodil také v seriálu produkčních motocyklů WSBK a nechyběl ani na startovním roštu britského mistrovství superbiků BSB. Bohužel zranění tohoto jezdce pronásledovalo snad v každé sezoně a to bylo také příčinou, proč musel skončit.

Tedy alespoň na nějaký čas, protože nyní je už pár měsíců po operaci kyčle a už začíná uvažovat, co bude dělat v budoucnu. „Závodění mi moc chybí,“ uvedl John Hopkins pro Motorcycle News. „Ještě před třemi měsíci bych řekl, že nevím co budu dělat, ale nyní bych se rád vrátil na motorku a závodil. Opravdu mi to chybí a jsem lačný po ježdění.“
V Laguně Seca byl Američan hodně blízko možnosti jet závod MotoGP, protože jeho jméno bylo na seznamu jezdců, kteří by nahradili zraněného Andrea Iannoneho, jenže k tomu nakonec nedošlo. Podle Hopkinse je pro něho nejlepší řešení pozice testovacího jezdce Suzuki. Pro tuto značku závodil v MotoGP do roku 2007 než se rozhodl přestoupit ke Kawasaki, která ale nečekaně v MotoGP skončila.

„Za ideálních okolností bych rád získal pozici testovacího jezdce Suzuki, protože to bych nebyl pod velkým tlakem a mohl si postupně zvykat. Rád bych na tomto projektu pracoval a pak jel nějaké divoké karty. Pokud ale něco takového v MotoGP nebude, zkusím WSBK a pokud ani to ne, tak se pokusím získat titul v BSB,“ dodal závěrem John Hopkins, jenž byl v roce 2011 vicemistrem britského šampionátu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist