Hlasy z první superbikové řady

Superpole sice vyhrál po skvělém výkonu náš jezdec Kuba Smrž, ale i druhý Carlos Checa a třetí Tom Sykes byli po něm velmi spokojeni, ačkoliv se tentokráte museli sklonit před vynikající jízdou pilota českého týmu Effenbert Liberty Racing.

Hlasy z první superbikové řady
"Jsem opravdu šťastný, že jsem vyhrál Superpole po dobrých výkonech ve všech trénincích. Není moc co říct, protože závod je až zítra. Jen to, že jsme dobře připraveni, motocykl je perfektní a díky týmu za skvělou práci. Je to neuvěřitelné, ovládl jsem většinu tréninků a vyhrál k tomu ještě Superpole a to se závodní pneumatikou. Ale jak jsem řekl, důležité jsou závody a my jsme 100% připraveni bojovat o vítězství po vší té smůle v závodech v letošním roce. V zatáčkách a při brždění je Ducati fantastická, ztrácíme jen na rovinkách. Můj cíl je, zůstat po startu vpředu", zhodnotil krátce Superpole jeho vítěz Jakub Smrž, který si tak po Misanu 2009  připsal ve svém 73 Superpoli druhé vítězství a bude tak do dvou pondělních závodních jízd startovat z Pole position.
"Jsem velmi spokojen, myslím si, že jsme odvedli velmi dobrou práci. Jakub byl hodně rychlý. Myslel jsem si, že udržím nejrychlejší čas, ale on nás nakonec dokázal předjet. Gratuluji mu. Cítím se na okruhu velmi dobře a očekávám zítra dva dobré závody", řekl úřadující mistr světa Carlos Checa, který tak jen potvrdil, že motocyklům Ducati - díky své lehčí ovladatelnosti na tomto zatáčkovitém okruhu s hodně změnami směru jízdy - trať Miller Motorsports Park opravdu vyhovuje.
"Jsem příjemně překvapen. Celý závodní víkend nás doposud provázely problémy, ale mechanici pracovali opravdu výborně. V prvním kole s novými pneumatikami jsem měl trochu starosti, takže první startovní řada je pro nás fantastická. Jsem nejlepším jezdcem se čtyřválcem a s první řadou jsem vůbec nepočítal. Jsem tady opravdu šťastný a doufám, že zítra zajedeme dva dobré závody", byl spokojený letošní král Superpole Tom Sykes, který se po 4 vyhraných Pole position musel tentokrát sklonit před českým pilotem Jakubem Smržem.
"Je to poprvé, co jsem tady, a když jsem dorazil na Millera, tak jsem si ho projel v autě a hned jsem viděl, že je to skvělý okruh pro mě a já jsem opravdu rád. Krůček po krůčku jsem se dokázal zlepšovat. Motocykl zatím nikdy nebyl tak dobrý, jak to bylo dnes, ale pokud to dlouho vydrží, tak by vše mohlo dopadnout opravdu hodně dobře.", říkal po Superpoli Rookie Davide Giugliano, který tak doplnil tři motocykly Ducati v první řadě na startovním roštu.

           

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist