Hickman neměl svolení závodit v Doningtonu

Britský jezdec Peter Hickman jel superbikový světový šampionát v Doningtonu bez svolení svého týmu MSS Bathams Kawasaki a dostal za to celkem pochopitelný vyhazov, takže je rázem v BSB nejen bez týmu, ale i bez motorky.

Hickman neměl svolení závodit v Doningtonu
Peter Hickman nastoupil v uplnulém závodním víkendu v týmu FIXI Crescent Suzuki jako náhradník za zraněného Johna Hopkinse. Zatímco se týmový manažér Jack Valentine u týmu MSS Bathams Kawasaki BSB oficiálně přes média poděkoval za uvolnění Hickmana na tento závod, tak "Radio Paddock" zároveň hlásilo, že tým Kawasaki Hickmana určitě pro závodění na motocyklu Suzuki neuvolnil...

Mladý Brit bez jakéhokoliv ovažování o možných následcích svého jednání prostě nabídnuté šance zajet si světový šampionát využil a na "Hopperově" Suzuki týmu Crescent nejen trénoval, ale také závodil.
Do Superpole sice tento britský "Rookies" nepostoupil, když skončil v kvalifikaci 19., v prvním závodě se brzy probojoval do bodů na 15. místo, ale porucha na elektrice nejdříve zavinila, že se propadl na poslední 22. místo a v 16. kole musel vzdát. Vše si ale 24-letý pilot vynahradil v jízdě druhé, kterou dokončil na výborném 9. místě a získal tak ve svém premiérovém závodním víkendu WSBK první mistrovské body.   

    

Tisková zpráva týmu MSS Bathams Kawasaki vše uvedla na pravou míru a hovoří sice stručně, ale jasně: "Kromě týmu potvrdila Kawasaki Motors UK okamžité ukončení smlouvy jezdce Hickmana".

K tomuto oficiálnímu prohlášení řekl týmový manažér MSS Bathams Kawasaki Nick Morgan: "Hledáme nyní náhradního pilota, který pojede jako týmový kolega Michaela Ruttera na motocyklu Ninja ZX-10R šampionát BSB a bude také schopen zajet dobré výsledky. Tým přeje Peterovi hodně úspěchů do budoucnosti",

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist