Haslam: Doposud jsem měl rezervy

Vedoucí jezdec šampionátu superbiků Leon Haslam sice očekává od svých soupeřů hodně tvrdý nápor na své umístění, ale zároveň říká, že ještě nemusel jet na 100% svého maxima.

Haslam: Doposud jsem měl rezervy
Britský jezdec oslavil při premiérovém závodě na Phillip Island své první vítězství v mistrovství světa a ziskem 2. místa ve druhé jízdě jen potvrdil své dosavadní první místo v průběžné bodové tabulce šampionátu. 

Přes svůj skvělý výkon po příchodu k Alstare Suzuki si je ale vědom toho, že dělat si nějaké iluze o "nějaké procházce růžovým sadem" by byla pěkná pitomost. "V Austrálii jsme testovali už v zimě a byli jsme zde hodně rychlí. Ale chybí ještě 12 závodních víkendů, Phillip island byl jen první z těch 13." říká 27-letý Brit.


"Vůbec nepochybuji o tom, že i ostatní jezdci mají se svým materiálem velký potencionál. Takže Portimao bude jistě těžší než Phillip Island a Valencie zase těžší než Portimao a tak stále dál a dál", ví dobře tovární jezdec Suzuki a říká: "Špice závodního pole je hodně vyrovnaná, v prvním závodě jsem vyhrál o 0,004 sekundy a ve druhé jízdě jsme projeli v rozmezí 0,837 sekundy celkem čtyři cílem."


"Nevím totiž presně, jak vlastně je rychlá moje konkurence. Ovšem jistě se to ukáže, když se já dopustím nějakých chyb. Ovšem naše výchozí pozice je nyní skvělá, takže můžeme reagovat, pokud to bude hodně těsné. Doposud jsme neměli žádné problémy, ovšem vyhrát je vždy tvrdé. Bude těžké zůstat na úplné špici, pokud se dostaneme do problémů", říká jasně syn "Rocketa", tedy Rona Haslama. 

Na prvních dvou závodech budou všichni jezdci profitovat z testů, které na těchto dvou tratích absolvovali: "Osobně si myslím, že především můj krajan Jonathan Rea zde bude velmi rychlý. Také Ducati fungují na okruhu v Portimao výborně, to stejné platí ale i o Yamahách a také o Biaggim. V každém případě se bude jednat o celou řadu jezdců, kteří zde mohou vyhrát". 

Na samý závěr ovšem říká Haslam hodně překvapivě: "Doposud jsem nemusel jet na 100%. Jel jsem pouze konstantně".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist