Haslam: Donington byla těžká, ale správná volba

Leon Haslam věří, že v portugalském Portimau se mu už konečně podaří absolvovat kompletní závodní víkend a po dlouhé době získá nějaké body do superbikového šampionátu. Britský jezdec si na okruhu v Assenu zlomil v dubnu letošního roku levou nohu a od té doby nezávodil.

Haslam: Donington byla těžká, ale správná volba
Jezdec stáje Pata Honda vlastně naposledy závodil na dráze MotorLand Aragónu, což bylo na začátku dubna. Proces léčby nešlo uspěchat, ale domácí závod v Donington Parku byl pro Leona Haslama velkým lákadlem, kterému neodolal. Absolvoval všechny tréninkové jízdy a dokonce se kvalifikoval na třináctou pozici startovního roštu. Po ranním zahřívacím tréninku ale padlo rozhodnutí nezávodit.

Pro Haslama těžké rozhodnutí, ale neměl na výběr, protože v sázce byla celá jeho letošní sezona. Místem návratu je nyní Portimao, šestý podnik sezony, kde to nebude mít,  ještě ne stoprocentně uzdravený Brit, vůbec jednoduché. Dráha s velkým převýšením a mnoha rychlými změnami směru nenabízí příliš velký prostor k odpočinku.
„Přijít o Donington byla velmi těžká, ale správná volba,“ uvedl před cestou do Portugalska Leon Haslam. „I když se mi podařilo zajet Superpole, nedokázal jsem s motorkou jezdit časy, jaké jsem potřeboval. Zvládnout celých třiadvacet kol by z toho důvodu bylo velmi těžké. Věděl jsem ale, že v Portimau už bude noha lepší.“

Do Portugalska jsem vyrazil o něco dřív, abych si trošku užil sluníčka, a počasí mě nezklamalo,“ pokračoval Haslam. „Portimao je ale další velmi fyzicky náročný okruh. Donington je náročný kvůli intenzivnímu brzdění, ale jízda nahoru a dolů v Portimau vyžaduje perfektní kondici. V roce 2008 jsem tam jel s Hondou na divokou kartu a získal s ní první umístění na stupních vítězů Superbiků. Už se tam těším.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist