Haslam: Chci být mistrem světa

Britský jezdec týmu Alstare Suzuki Leon Haslam je určitě nejkonstantějším jezdcem superbikového seriálu a i proto vede jeho průběžnou tabulku.

Haslam: Chci být mistrem světa
Lídr MS superbiků Leon Haslam se stále ještě nerozhodl, zda bude nastálo používat brzdy   Nissin nebo Brembo. Naposledy jel sice Haslam brzdový systém firmy Brembo, ovšem stále ještě mu chybí potřebné testování, aby se mohl definitivně rozhodnout. To by mělo proběhnout v polovině června v Misanu. Tým Suzuki Alstare změnil dodavatele brzdového systému na Nissin v loňském roce na přání tehdejší "1" týmu, Němce Maxe Neukirchnera. 


"Brzdy mají rozdílný charakter a nemají žádný vliv na dosažené časy. Jde pouze o to, s kterými má ten který jezdec lepší pocit", vysvětluje problematiku brzd Leon Haslam a dále podotýká: "Ve Valencii a v Assenu byly brzdy hodně přehřáté, bez těchto problémů bych dokončil každý závod na 1. nebo na 2. místě. A vedl bych šampionát s větším náskokem. Stejně jsem nejkonstantnějším jezdcem v šampionátu superbiků".


Haslam nyní vede šampionát o 15 bodů před továrním jezdcem Aprilie Maxem Biaggim a ve 12 absolvovaných závodech skončil osmkrát jako první nebo druhý!

"Kyalami byla doposud nejtvrdší a nejtěžší dráha vůbec a tak se nyní těším na Miller Motorsports Park, který je hodně jednoduchý k ovládání motocyklu. Kyalami byla díky své nadmořské výšce pro náš motocykl nevýhodná, neboť jsme zde ztráceli jak rychlost, tak i zrychlení. Vloni se mně v Salt Like City s Hondou sice nedařilo (pouze jedno 10. místo - pozn. Bosso), letos si ale se Suzuki troufám na dvě podiová umístění. Max Biaggi je můj největší soupeř, ale já udělám vše pro to, abych jo porazil a odjížděl z Ameriky stále jako vedoucí jezdec šampionátu. Květen je vůbec hodně tvrdý měsíc, tři závody ve třech různých světadílech, ovšem já chci být na konci sezóny 2010 mistrem světa a do letní pauzy tak chci odcházet z první pozice", vidí své reálné šance britský jezdec Leon Haslam.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist