Haslam chce pokračovat v dobrém startu sezóny

Vedoucí jezdec superbikového šampionátu Leon Haslam chce v Assenu prodloužit šňůru svých podiových umístění.

Haslam chce pokračovat v dobrém startu sezóny
Britský jezdec Leon Haslam pojede v Assenu s jediným cílem, zvýšit svůj bodový náskok na čele šampionátu. Aktuálně má pilot Suzuki náskok na Maxe Biaggiho 18 bodů. "Dvě vítězství a tři druhá místa ze šesti závodů je totiž velmi dobrý start do sezóny. A navíc jsem si vědom toho, že v tom mohu i nadále pokračovat", je přesvědčen o svých jezdeckých kvalitách Leon Haslam.


Na motocyklu Suzuki se cítí Haslam velmi dobře, ačkoliv nový Assen nepatří mezi jeho oblíbené. Starší okruh se mu líbil více, neboť byl dle Haslama plynulejší a rychlejší: "Nová trať je ale také dobrá a určitě se líbí divákům. Doufám, že diváci nebudou mít problémy s cestou na závody a přijedou do Assenu. Byla by to škoda, Assen nabízí vždy velmi dobrou podívanou a fanoušci by tak neměli tento závodní víkend vynechat. Vloni jsem získal v Assenu dvě podiová umístění a o to stejné se chci pokusit i letos", říká vedoucí jezdec šampionátu superbiků.


Haslamův týmový kolega Sylvain Guintoli by se také v Assenu rád zamíchal do boje o přední pozice, ví však velmi dobře, že musí zlepšit své výkony v kvalifikaci, pokud chce závodit v absolutní špičce. "Mám rád Assen a myslím si, že je to trať pro naše motocykly. Proto jsem na nadcházející víkend připraven. I přes změny je to stále velmi pěkný okruh, který může nabídnout skvělé závody. Udělám vše proto, abych skončil na podiovém umístění, ale k tomu potřebuji i dobrou pozici na startovním roštu" říká Francouz, který doposud se superbikovým motocyklem v Assenu ještě nikdy nejel.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist