Hagovo zranění: vypadalo to hůř!

Nori Haga sice odešel v Doningtonu po děsivém pádu, kdy ho valchovala motorka, po svých, ale byl letecky dopraven do špitálu v Derbi. Tam mu našli zlomené obratle a vychýlenou míchu. Nakonec je to jen ošklivě polámané pravé předloktí.

Hagovo zranění: vypadalo to hůř!
Noriyuki Haga už vede mistrovství světa jen o 14 bodů a pokud nebude mít Ben Spies technické problémy se svou Yamahou, jako už letos několikrát, bude asi k neporažení. Proto je možné, že se Haga objeví už na startu v Brně, aby urval nějaké ty body. Potom bude mít šest neděl na doléčení před dalším závodem na Nürburgringu v září.
Hagu odvezli helikoptérou do nemocnice v Derby s podezřením na zlomeniny osmého a devátého obratlu, vychýlení míchy a zlomeniny v rameni a zápěstí. Při podrobnějším vyšetření v nemocnici se ovšem ukázalo, že většina těchto fraktur je starých a nesouvisejí s pádem v Doningtonu – to se týká především obratlů a míchy. Typické pro Hagu je, že nemá potuchy, kdy a kde k těm zlomeným obratlům přišel (umíte si představit ten jeho udivený kukuč?), mohou být staré prý několik let.
V pondělí tedy Hagovi operovali zle pochroumané pravé předloktí. Rameno sice Hagu šíleně bolí, ale není v něm nic (čerstvě) zlomeného. Do Brna (za tři neděle) sice fit nebude, ale mohl by to za řídítky zkusit. Je mu už 34 a světový titul mu dosud unikal. Letos má asi nejlepší techniku – nebýt ovšem toho zatraceně dobrého Spiese...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist