Haga těsně před koncem kariéry

Poslední šance japonského miláčka superbikového publika Noriho Hagy se uzavřela a jeho šance závodit i v sezóně 2012 ve WSBK je prakticky nulová. Jeho místo v týmu Pata Racing je totiž už obsazené...., ostatně více v následujícím článku.

Haga těsně před koncem kariéry
Japonec Noriyuki Haga (36 let) ztratil své místo v týmu Pata Racing ve prospěch 24-letého Itala Lorenza  Zanettiho. Tím se pro populárního japonského jezdce zavřely všechny dveře pro jeho účast v seriálu WSBK 2012.
Ovšem Haga hrál s týmem Pata Racing hodně vysokého pokra a prohrál ho: "Japonec nepojede zadarmo", říkal po sezonním finále v Portimau populární japonský jezdec, který ale v roce 2011 získal pro tento tým pouhá čtyři podiová umístění a až osmé místo celkově, a tak se celkem pochopitelně nenašel ani žádný jiný tým, který by věčně druhému jezdci MS nabídl výhodnou smlouvu i na rok 2012.
Týmový šéf Pata Racing Remo Gobbi chce ale investovat své peníze raději do o 12 let mladšího Zanettiho, který ukončil Superstock-1000-Cup v tomto roce na 3. místě a bude tak v příštím roce nováčkem superbikového šampionátu. Zanetti tak bude vedle Maxe Biaggiho s Eugenem Lavertym a vedle Chaze Daviese, čtvrtým pilotem s motocyklem Aprilia RSV4 ve startovním poli WSBK 2012 a zároveň jednadvacátým jezdcem na roštu vůbec.
Ani Haga a ani jeho management se k překvapivému angažování Zanettiho doposud nevyjádřili a rovněž není jasno, jaká bude? další závodní kariéra tohoto japonského miláčka publika. Ovšem jedno je celkem jisté, s jeho peněžními požadavky se dá těžko očekávat, že by se Haga uchytil někde v národním šampionátu...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist