Haga: Mám strach z pádů

V Kyalami mluvil vicemistr světa superbiků Nori Haga poprvé o problémech, které se týkají jeho strachu z pádů.

Haga: Mám strach z pádů
Japonský pilot Nori Haga otevřeně v Kyalami přiznal, že po Doningtonu 2009 a Phillip Islandu 2010 má strach a nejezdí tak už na limitu, jak byl zvyklý. 

Po hodně tvrdém pádu v Doningtonu 2009 si tovární jezdec Ducati předsevzal za úkol, letos nespadnout. Ovšem hned v prvním závodě na Phillip Islandu byl zezadu doslova sestřelen ve warm upu bláznivým Rubenem Xausem a to při rychlosti přes 200 km/h. 


"Když jsem při pádu v Doningtonu ležel na zemi a viděl na mě letící motocykl, tak jsem si myslel, že mě trefí a bude se mnou konec. A na Phillip Islandu jsem byl prostě zezadu sestřelen, aniž jsem se na tento pád mohl nějak připravit", vysvětluje svoji situaci 42-násobný vítěz závodů WSBK a na vysvětlenou dodává: "Mám problémy, motocykl je v pořádku, vše závisí na mně. Nejsem schopen držet tempo s mladšími jezdci. Jsou prostě rychlejší a hlavně neznají pocit strachu. Já ho naopak mám. Moje tělo už navíc není takové, jaké bývalo a jaké by mělo být."

Týmový šéf Ernesto Marinelli dobře ví, že z tohoto stavu se může Haga dostat pouze sám, aby znovu nabyl zatracenou sebedůvěru. Tu totiž nezískal nazpět, ani po letošním jedinném vítězném závodě ve Valencii.  


Ovšem nyní v Milleru si dojel Noriyuki Haga pro "bednu" a trochu se snad z té krize dostal. Přičemž Miller Motorsports Park nebyl v minulosti žádným oblíbeným místem pro vícemistra světa Noriyuki Hagu. Tím víc je třeba zdůraznit, že zde dojel jako 3. a 4!

Haga sám to přičítá v první řadě větší důvěře v zadní pneumatiku: "Konečně se jeví motocykl zase lépe ovladatelný. Na začátku závodu jsem si ale připadal jako malé zvířátko, které je předhozeno k sezřání velkým lvům. Vloni to bylo ze začátku v Milleru také vše v pořádku, až jsem potom v kvalifikaci tvrdě havaroval. Letos jsem věděl před závodem, že mohu podat dobrý výkon, a snad dojet i na podium, neboť performance pneumatik byla hodně konstantní."


K totální dominanci ze špice dvakrát odstoupivšího Carlose Checy (Althea Ducati) říká Haga následovně: "Ducati je pro Miller perfektní motocykl. Carlos ukázal, co vše je zde možné. Snad vyhraji v USA příští rok i já - pokud tedy se mnou Ducati uzavře novou smlouvu". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist