Guintoliho kontinuita

Itálie se usmívá na polovinu týmu Effenbert Liberty Racing. Zatímco Sylvain Guintoli získal sedmé místo v pořadí šampionátu, které ukazuje stále více a více důvěry v motocykl Ducati 1198F10 a je tak před posledními dvěma závody ve Francii a v Portugalsku hodně přesvědčivý, tak na straně druhé je český jezdec, kde nenajdete jasu, kterého využívá jeho týmový kolega. Pro Smrže, který nešťastně skončil v Superpoli až 13., se zablýsklo v prvním závodě, kde dojel sedmý a znamenalo to určitý stupeň důvěry v motocykl, ovšem negativní byla další havárie hned po startu ve druhé jízdě.

Guintoliho kontinuita
Velmi pozitivní je čtvrté pořadí pro tým Effenbert Liberty Racing (276 bodů získala dohromady dvojice Guintoli-Smrž). Týmovou soutěž vede Yamaha World Superbike se 576 body (Melandri a Laverty), sledována týmem Aprilia Alitalia Racing Team (Biaggi a Camier) se 452 a Althea Racing (Checa) s 417.

Pokud se podíváme na oba dva dnešní závody ve zkratce, tak Carlos Checa už v prvním závodě vykročil za ziskem titulu mistra světa, když dojel třetí, a druhý závod suverénně vyhrál, zatímco jeho největší soupeři skončili vždy až za ním.

ZÁVOD 1 – Guintoli vše potvrdil, Smrž se zlepšil. Mohli bychom říci, že v prvním závodě se oběma jezdcům Effenbert Liberty Racing v prvním závodě Grand Prix Imola podařilo úplně vše. Francouz se z osmého místa v Superpoli probojoval na místo šesté, Čech "Kuba" Smrž ze třinácté pozice na gridu skončil sedmý.

Závod vyhrál Jonathan Rea (Castrol Honda), který se tak vrátil nazpět k úspěchům, před Noriyukim Hagou na Aprilii, který tak úspěšně zastoupil na této značce nezúčastněného Maxe Biaggiho. Podium doplnil Carlos Checa, který v samém konci předjel Tommyho Sykese (Kawasaki Racing Team). Španělský jezdec tak získal další důležité body na Melandriho. Pátý dojel Eugene Laverty (Yamaha World Superbike), následován dvojicí jezdců Effenbert Liberty Racing Ducati. Za Melandrim pak dojeli Ayrton Badovini a Joan Lascorz (Kawasaki Racing Team). Pokud jde o jezdce s divokou kartou, tak Federico Sandi (Ducati Althea) a Alex Polita (Ducati Barni Racing) dokončili závod na místě třináctém a čtrnáctém.

S technickými problémy, respektivě s pády vypadli ze závodu Leon Haslam, Michel Fabrizio a Maxime Berger s Javierem Foresem.
ZÁVOD 2 – Carlos Checa potvrdil postavením na nejvyšším podiovém stupni svou letošní suverenitu. Vyhrál před velkým protagonistou tohoto víkendu Noriyukim Hagou. Po sedmnáctém vítězství ve své kariéře a dvanáctém letošním tak byla jeho korunovace odložena o pouhých 7 dní. Podium dokompletoval Leon Camier (Alitalia Racing), následován Eugenem Lavertym (Yamaha World Superbike), Leonem Haslamem (BMW Motorrad Motorsport) a Marcem Melandrim, který se na toto místo dostal až z jedenácté pozice, když vyjel z tratě v úseku “Acque Minerali”.

Další umístění v první desítce vyjel pro tým Effenbert Liberty Racing Sylvain Guintoli. Hodně krátké vystoupení měl Jakub Smrž, který opustil scénu po pádu krátce po startu.

Nešťastný doslov k závodu: Jonathan Rea skoro celý závod vedl, ale kvůli technickým problémům závod nedokončil, stejně jako Italové Michel Fabrizio. Roberto Rolfo, Matteo Baiocco a Alex Polita či Troy Corser a Tom Sykes.

IMOLA – Jedno šesté a jedno sedmé místo ve dvou závodech v Imole. Sylvain Guintoli potvrdil svou vysokou kontinuitou zachování výborného jména týmu Ducati Effenbert Liberty Racing: “Můžeme být určitě spokojeni, i když jsme ve druhém závodě mohli získat vice bodů. Jsem přesvědčen, že v posledních dvou závodech, které zůstávají do konce sezóny, budeme schopni hodně promluvit do jejich průběhu."

Po pozitivní náladě díky sedmému místu v prvním závodě padá Jakub Smrž hned na začátku závodu druhého: “Byl jsem vyzván k útoku, na základě výsledků Superpole, kdy jsem rozhodně nebyl spokojen. Když se mně to podařilo v prvním závodě po jízdě plné trpělivosti a čistých předjetí, tak jsem do druhé jízdy nastupoval s velkým odhodláním. Ovšem druhý závod opět ukázal, že mně v tomto roce nepřeje vůbec štěstí. Hned na startu jsem ztratil několik pozic v porovnání s mými soupeři, chtěl jsem sice okamžitě vše napravit, ale udělal jsem v zatáčce chybu”.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist