Guintoli vyhrál v Assenu

Francouzský jezdec českého týmu Effenbert Liberty Racing Sylvain Guintoli se postaral o první vítězství tohoto týmu ve světovém superbikovém šampionátu.

Francouze Sylvaina Guintoliho doplnili na stupních vítězů další dva jezdci s motocykly Ducati, letošní "Rookie" Davide Giugliano a mistr světa a vedoucí jezdec šampionátu Carlos Checa. Následovali dva piloti s továrními Apriliemi Max Biaggi a Eugene Laverty, kteří tak dokompletovali Top 5. Za šestým Michelem Fabriziem na nejrychlejším motocyklu BMW dojel jako sedmý český jezdec Jakub Smrž a Top-ten doplnili Niccolo Canepa, Marco Melandri a další "Rookie" Leandro Mercado na nejlepší Kawasaki.

Maxime Berger, Hiroshi Aoyama, David Salom, Lorenzo Zanetti a Mark Aitchison byli posledními jezdci, kteří dokončili turbulentní superbikový úvod a zároveň si připsali i mistrovské body.
Opakovaný mokrý závod se už v zaváděcím kole skončil pro Leona Camiera, který havaroval. Do závodu na 9 kol nejlépe odstartoval Rea, kterého ale brzy předjel Haslam. Ještě v prvním kole Rea spadl a o kolo později ho napodobil Hopkins. Na čele jezdil Haslam celkem suverénně, když jeho čas byl o 3 sekundy rychlejší než jeho soupeřů. Ve třetím kole ale podlehl Haslam vsému rychlému tempu a havaroval.

Do čela se dostal Checa před Ayrtona Badoviniho a Biaggiho. O kolo později se obětí deště stal  Chaz Davies a ve stejném kole i Lorenzo Zanetti. Guintoli se mezitím propracoval před Biaggiho a byl třetí. Po jezdecké chybě Checy se zdálo, že Badovini může vyhrát svůj první superbikový závod, ale o půl kola později spadl i on.

S nepříjemnými podmínkami se tak nejlépe vypořádal Sylvain Guintoli a zajistil týmu Effenbert Liberty první historické vítězství.