Guintoli rychlejší než déšť

Francouz byl Top jezdcem první kvalifikace! Tým Effenbert Liberty Racing odstartoval velmi dobře do třetího kola WSBK 2012, když v první kvalifikaci v pátek podal vynikající výsledek a kontinuitu, která začala na Phillip Islandu, a pokračovala v Imole, potvrdil i na nizozemské trati.

Guintoli rychlejší než déšť
Na technické trati v Assenu, zajel superbikový tým složený z Čecha Jakuba Smrže, Francouzů Sylvaina Guintoliho a Maxime Bergera a Kanaďana Brett McCormicka, nádherné časy v Q1.

Intenzivní déšť, který se naráz spustil, hodně zamíchal kartami, takže nabídl jezdcům jen několik kol a nakonce zvítězil náš Sylvain Guintoli. Francouz pilotující Ducati 1198, byl nejlepším během prvních tří kol, když byla ještě suchá trať, dodažený čas se zastavil na 1.37'6 a získal tak první místo. Jeho krajanovi Maxime Bergerovi patřila 9. pozice za Melandrim a týmový kolega Jakub Smrž skončil 12.
Pozoruhodný byl výkon Bretta McCormicka, který zlepšil svůj čas v porování s dopoledním tréninkem a z analýzy zaznamenaných dat je vidět, že se jeho časový rozdíl na vedoucí skupinu jezdců postupně snižoval a to díky lepšímu pocitu na motocyklu a stále se lepšící jeho adaptaci na této trati. Připomeňme si, že kanadský nováček vůbec tyto okruhy nezná a měl je možnost poznat pouze na videohrách.

V současné době budou všichni 4 hoši týmu Effenbert Liberty Racing, bez ohledu na počasí, které bude panovat v sobotu, bojovat v Superpole. Skvělá práce týmu umožnila jezdcům správné nastavení jak pro mokré, tak i pro suché podmínky na trati, což opět dokazuje velkou profesionalitu a nasazení našeho týmu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist