Guintoli: Hned v roce 2010 chci vyhrávat

Francouzskému továrnímu jezdci Alstare Suzuki Sylvainovi Guintolimu se vede zdravotně stále lépe a lépe a chce v sezóě 2010 bojovat o první místa v jednotlivých závodech mistrovství světa superbiků.

Guintoli: Hned v roce 2010 chci vyhrávat
Komplikovanou cestou přes britský superbikový šampionát se z MotoGP dostal do WSBK Sylvain Guintoli a to hned do továrního týmu Alstare Suzuki a to i přesto, že velkou část uplynulé sezóny byl zraněn. A nyní tento bojovný francouzský jezdec nezastírá, že chce hned ve svém prvním roce bojovat o první místa. 

V nedávné době testoval Guintoli společně s týmovým kolegou Leonem Haslamem v Austrálii a velmi si tento třídenní test pochvaloval a to i přesto, že do jeho helmy narazil jeden z racků. 

"Nesmím mluvit o dosažených časech, ale všechno probíhalo pozitivně", řekl Sylvain Guintoli na oficiálních stránkách světových superbiků. 


Největší rozdíl mezi motocykly z BSB a WSBK je v tom, že ve Velké Británii používal Guintoli zavěšení Showa, zatímco nyní na testech v Portimao a na Phllip Islandu značku Öhlins. "Motorky jsou obě podporované továrnou Suzuki a jsou si hodně podobné a liší se hlavně brzdami a setupem", říká francouzský pilot a už se těší na příští testování do Valencie. 

Jeho zdravotní stav se rovněž lepší den ode dne a třeba po testech v Austrálii mu byly odstraněny další šrouby ze zraněné nohy: "Mám už rezervováno parkovací místo u "Queens Hospital" v Nottinghamu", směje se Guintoli. 

A tak ačkoliv už může Sylvain trénovat na kole, tak přece jen mu zůstal v noze ještě jeden hřebík. Ten tam ale vydrží i celý příští rok. A jelikož se jeho zranění už skoro zahojilo, tak má Guintoli na příští rok smělé cíle: "Suzuki a já máme hodně vysoké cíle. Mistrovství světa jedeme proto, abychom vyhrávali. Poslední roky Suzuki hodně bojovala, ale nová motorka má velký potenciál a hned od začátku budeme závodit o podia", je si jistý Guintoli. 

Kdo je největším favoritem, to ovšem nechtěl Guintoli prozradit. Jen říkal, že pro závody samotné je dobré to, že odešel Ben Spies. "Myslím si, že to bude velký boj a bude také hodně vítězů jednotlivých jízd. V minulé sezóně měla Suzuki hodně smůly, nejdříve se zranil Max [Neukirchner] a potom i Yukio [Kagayama]. Byl to hodně složitý rok, ale to nebylo z důvodu, že by byla špatná motorka. Suzuki a Alstare mně dali šanci a já jsem nabitý pozitivní energií. Všichni chceme jet na špici a je obrovská motivace", vyzařuje z Guintoliho odpovědí jasně obrovský optimismus. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist