Grillini-BMW: Od Aragonu směrem nahoru

První závodní víkend nebyl pro Vittoria Iannuzza a pro tým Grillini-BMW žádným velkým úspěchem. Na Phillip Islandu totiž selhal jak motocykl, tak i lidský faktor.

Grillini-BMW: Od Aragonu směrem nahoru
Poslední v kvalifikaci, dokonce i za oběma piloty s wild card: Jamiem Staufferem (Honda) a Glenem Allertonem (BMW). V první australské jízdě vzdal pilot týmu Grillini Vittorio Iannuzzo závod z poslední pozice. Ve druhé jízdě byl sice odmávnut cílovým praporkem, ovšem suverénně poslední, jako 16. Na jeden mistrovský bod mu chybělo propastných 25 sec.

Úspěšná závodnická story je absolutně něco jiného. Přitom po loňském totálním neúspěchu - pouhých 13 bodů dohromady - Brignola 10 a Aitchison 3 - se chtěl tým Grillini-BMW umísťovat letos někde v polovině závodního pole.
"Jistě, naše výsledky byly daleko za našim očekáváním. Doplatili jsme na to, že jsme předtím vůbec netestovali. Jsem ale velmi spokojen se závodním přístupem našeho pilota, který prokázal nejen obrovskou vůli, ale i odhodlanost", říká týmový šéf Andrea Grillini.

"Měl jsem celý víkend 39 stupňů horečky. V závodě samotném jsme měli problémy s elektronikou. Proto jsem se snažil objet co nejvíce kol kvůli shromáždění dat", říká Iannuzzo na okraj svých špatných výsledků.

Pro příští závod v Aragon mají Grillini a Iannuzzo jednotný názor: "Jsem si jistý, že při druhém závodě sezóny zajedeme lepší výsledky", je přesvědčen Grillini.

K tomu by měl přispět i právě ukončený test, který Vittorio Iannuzzo a jeho tým Grillini Dentalmatic absolvoval v italské Imole, a to i přesto, že byly nízké teploty a občas i sprchlo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist