Goooooo Číha!

Miloš Čihák (start. č. 22) obdržel divokou kartu na MS superbiků, které se o víkendu 22. a 23. července jelo na brněnském Masarykově okruhu. Loni se v moravské metropoli tento závod jel po dlouhých devíti letech. Spolu s Číhou se na startovní rošt postavili další tři Češi – Jiří Dražďák, Marek Svoboda a Jiří Mrkývka.

V sobotní kvalifikaci zajel Miloš čas 2:07,386 a byl třicátý, což mu přiřknulo na startovním roštu až poslední řadu. Skvěle se v Brně uvedl Japonec Noriaki Haga na Yamaze, který se vešel přesně do dvou minut a vyjel si pole position.
První závod, který v neděli odstartoval v pravé poledne za neuvěřitelně horkého počasí, nevyšel vedoucímu muži světového seriálu Australanu Baylissovi, ani Milošovi. Ale v 15:30 odstartovalo druhé ostré klání, jenž opět čítalo celkem dvacet kol (Masarykův okruh měří 5.403m). Miloše doslova a do písmene podporovaly davy přihlížejících diváků oblečených do barev ProRace Teamu – několikatisícové hlediště tak bylo zaplněno oranžovými triky 4 You. Číha jel sice na posledních místech, ale několikrát předvedl, že předjíždět opravdu umí a divoká karta rozhodně nepřišla nazmar. Motorka jela až do posledních chvil dobře, což ocenil i víkendový host týmu Leoš Mareš. Známý moderátor se tak ponořil do životního rytmu týmu, že Milošovi ukazoval na tabuli zajetý čas. „Jel fakt dobře. Jen to závodní štěstí mu trochu chybělo,“ znělo z úst dalších fanoušků v oranžovém, kterým zážitek nezkazilo ani poslední kolo. V něm Milošovi došel benzín, neboť palivová nádrž musela být po prvním závodu vyměněna za jinou s menším objemem.
Přesto pohled do výsledkové listiny říká, že Miloš Čihák a jeho Suzuki obsadili ve druhém závodě 24. místo. Oproti loňskému roku, kdy na Moravě Miloš dojel coby nejlepší Čech též ve druhém dějství na 23. příčce, znamená tento výsledek „zhoršení“ jen o jednu příčku.
Hrdinou víkendu se stal Michel Fabrizio. Italský jezdec se na stupně vítězů probojoval v obou závodech (nejprve byl třetí, odpoledne pak druhý), a to vůbec poprvé.