Gigi Dall´Igna věří Biaggimu

Šéf motocyklového závodního oddělení Aprilie Gigi Dall´Igna si myslí, že Biaggi je schopen i v příštím roce bojovat o titul mistra světa.

Gigi Dall´Igna věří Biaggimu
Po zisku titulu mistra světa 2010 trumfoval Biaggi v uplynulé sezóně pouze dvakrát, ovšem dojel devětkrát na druhém místě. A že nakonec nebyl vicemistrem světa, tak za to může především jeho zranění nohy na Nürburgringu. "Max mohl být i mistrem světa, ale některé věci prostě běžely nějak nakřivo. Ovšem základ motocyklu a také Max jako jezdec jsou stále ještě dost dobří k tomu, aby vyhráli mistrovství světa".
Dall´Igna dobře ví, že drastické zásahy do fungování týmu nejsou vůbec optimální, ale myslí si, že současné problémy s týmem nemohou Biaggiho natolik rozhodit, aby se nemohl pokusit o splnění cíle, tedy zisku titulu mistra světa 2012: "Samozřejmě, že to není pro Maxe to nejlepší řešení, ale to je prostě život. Jeho tým se prostě rozhodl ho opustit. Ale bude to pro Maxe už čtvrtý rok závodění na našem motocyklu. Máme hodně zkušeností jak s RSV4, tak i s Maxem. Jsem si jistý, že budeme konkurence schopní", reaguje Gigi Dall´Igna na skutečnost, že Biaggi zůstal najednou bez kompletního týmu. Dle GPOne by se novým šéftechnikem Římana měl stát Aligi Deganello, pracující předtím v týmu San Carlo Gresini pro tragicky zesnulého Marca Simonceliho, a který má zkušenosti i se superbikovou Aprilií, když testovací motocykl této značky SuperSic před dvěma roky jel a skončil dokonce na podiovém umístění.
Dall´Igna se ostatně vyzná v reglementu SBK jako nikdo jiný a dovede toho také využít až do posledního puntíku. Ředitel závodního oddělení Aprilie je také schopen nejrychlejšímu motocyklu startovního pole 2012 přidat ještě nějaký ten HP navíc: "Neustále pracujeme na elektronice a na motoru, abychom výkon ještě více vylepšili. Ovšem jsme už hodně na limitu, takže už moc vylepšovat nemůžeme. Během zimy budeme testovat nový výfuk. Do závodu ho ale nasadíme teprve v Monze, neboť tam je výkon motocykl limitujícím faktorem. Pro začátek sezóny v Austrálii nechceme jít do žádného rizika."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist