Forward Racing míří do WSBK s MV Agusta

Švýcarský tým z prostředí mistrovství světa silničních motocyklů převezme v roce 2016 tovární projekt výrobce MV Agusta v MS Superbike a MS Supersport. V pondělí to v tiskové zprávě potvrdil majitel týmu Giovanni Cuzari, jenž bude působit v roli šéfa obou týmů a bude mít plnou zodpovědnost za MV Agusta Racing Department. Do role testovacího jezdce motocyklu F4 RC 2016 jmenovali italského závodníka Marca Melandriho.

Forward Racing míří do WSBK s MV Agusta

Tým Forward Racing je znám z prostředí mistrovství světa silničních motocyklů. V třídě Moto2 soutěží od roku 2010 a v třídě MotoGP od roku 2012. V královské kubatuře získali loni titul v kategorii Open s Aleixem Espargarem, ale letos jejich působení v top kategorii na nějakou dobu končí. Tým v Moto2 pokračuje a jen nedávno potvrdil Lorenza Baldassarriho do role jezdce pro nadcházející sezonu.

Italský výrobce MV Agusta vstoupil do WSBK v roce 2014 s Yakhnich Motorsport a jezdcem jejich superbikového motocyklu byl Claudio Corti. V superposrtech pak závodil Jules Cluzel a Vladimir Leonov. V polovině roku spolupráci ukončili a dál pokračovali jako MV Agusta Reparto Corse. Letos byl v třídě Superbike jejich jediným jezdcem celkově třináctý Leon Camier. Francouz Jules Cluzel byl blízko titulu v mistrovství světa supersportů, ale kvůli zranění je nakonec čtvrtý. MV Agusta je v soutěži výrobců SSP třetí nejúspěšnější značkou po Kawasaki a Hondě.

Kontrolu nad oběma týmy MV Agusty v šampionátu MS Superbike a Supersport nyní převezme Forward Racing v čele s Giovanni Cuzarim, jenž také bude zodpovídat za vývoj a pro tyto účely povolal zkušeného Marca Melandriho. Cílem jsou top pozice v SBK a SSP plus příprava na vstup značky MV Agusta do královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů.

„Jsem rád, že můžu oznámit dohodu s MV Agusta. Dlouho jsme pracovali na spolupráci s významným výrobcem a nakonec jsme uspěli,“ píše v tiskové zprávě Giovanni Cuzari. „Spolupracovat se značkou patřící k největších ikonám italských motocyklů je pro mě ohromná pocta a privilegium.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist