Fantastický den pro Effenbert Liberty Racing!!!!!

Po pátečním dni plném vášně pro Jakuba Smrže, který zajel nejlepší čas a po hodně těžkém dnu pro Sylvaina Guintoliho, jehož ještě stále hendikepuje nedostatečně vyléčená zranění po havárii na Phillip Islandu, kde utrpěl zlomeniny ruky a kotníku a také poškození vazů, tak sobotní tréninkový den začal pro oba naše jezdce s úplně jinými výchozími koeficienty.

Fantastický den pro Effenbert Liberty Racing!!!!!
Na straně jedné si Smrž drží pozici díky skvělému času z minulého dne, která mu v každém případě zaručuje účast v Superpole a on sám se tak může věnovat simulaci závodu...I přesto se díky sérii rychlých kol na konci kvalifikace dostává na 2. místo.

Jiná situace je ale u Guintoliho, který z důvodů zajetých pátečních časů nemá ještě superpole jisté a tak se do něho musel nejdříve kvalifikovat, což se mu podařilo 15. nejlepším časem.
Nejrychlejší čas byl dosažen anglickým pilotem Jonathanem Reou, který jezdí pro domácí tým Castrol Honda - Ten Kate, ovšem na Smrže získal pouhé dvě setiny sekundy.

Odpolední Superpole bylo z našeho pohledu hodně emocionální: Smrž, ale i Guintoli, vyrazili na trať Superpole "3" se závodními pneumatikami ve snaze pošetřit trochu ty měkké na další dvě části Superpole. Jelikož ale ostatní týmy riskovaly hned od začátku a nasadily "lepičky", tak Smrž prožíval v depu opravdové utrpení, zda se vejde do postupující dvanáctky. To vše nakonec dopadlo dobře, o jednu setinku. Guintolimu nepomohla ani výměna pneumatik za měkké, znamenalo to 15. místo a tedy vyřazení.

Ve druhé části Superpole 2, objel Kuba jen několik pár kol kvůli menším problémům se zadní pneumatikou, přesto zajel nejlepší čas této části Superpole.

Ve finálovém Superpoli 3, si český jezdec nasadil kvalifikační sadu pneumatik a byl autorem druhého nejlepšího času, jen tři desetiny za španělským vedoucím jezdcem šampionátu Carlosem Checou. Třetí byl Eugene Laverty, jen o další dvě setiny za Smržem, první řadu startovního roštu pak dokompletoval japonský jezdec Noriuki Haga.

Samozřejmě, že v týmu Effenbert Liberty, který závodí ve svém prvním roce mistrovství světa a v prvních třech závodech mu vždy patřila první řada startovního roštu, panovala po Superpole obrovská spokojenost.

Jakub Smrž: "Jsem velmi spokojený s výsledkem a chci poděkovat chlapcům, kteří odvedli skvělou práci. Možná bych mohl udělat ještě lepší výsledek, kdybychom neměli malý problém s pneumatikou během druhé části Superpole. Pro zítřejší závod jsem si velmi jistý dobrým výsledkem, neboť jsme během těchto dnů odvedli dobrou práci“.

Sylvain Guintoli: "Vím, že jsem nejel rychle to kolo, které je třeba rychle zajet. Ale chybí mě síla, abych mohl jet na limitu. Nejsem prostě 100% zdráv, mám bolesti v rukou a v kotníku, ovšem je to už mnohem lepší, než v Doningtonu. Potřebuji ale ještě trochu více času na návrat, abych byl konkurence schopný".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist