Fabrizio po dvou letech opět na Ducati

Čtyřnásobný vítěz závodů WSBK Michel Fabrizio pojede v příští sezoně opět s motocyklem Ducati, na kterém získal ze svých doposavadních 34 podiových umístěních plných 28.

Fabrizio po dvou letech opět na Ducati
Nejzkušenější aktuální jezdec šampiontu WSBK Michel Fabrizio přestupuje k Red-Devils-Roma a pojede za tuto stáj nový motocykl Ducati 1199 Panigale.

Potom, co tovární tým BMW byl na příští sezonu přetransferován do dosavadního satelitního týmu BMW Motorrad Italia GoldBet a jako jezdci byli angažováni Marco Melandri a Chaz Davies, bylo jasné že se Fabrizio musí poohlédnout po novém týmu.
Tím bude další italská stáj Red-Devils-Roma, kde letos jezdí Niccolo Canepa. Ten ale hodně zklamal a je až na 20. místě v bodovací tabulce. V  současné době se Canepa zotavuje ze zlomeniny nohy, kterou utrpěl při tréninku na Nürburgringu.
Pár Fabrizio a Ducati fungoval v létech 2008 až 2010 opravdu skvěle. Rutinér Fabrizio, v současné době se 182 závody jasně nejzkušenějším aktivním pilotem WSBK (následují Biaggi - 153 a Checa 133) získal pro tovární tým Ducati celkem čtyři vítězství, kdy absolutními vrcholy byla domácí vítězství na Monze a v Imole 2009. Poslední své vítězství slavil Michel Fabrizio v Kyalami 2010.

         

Když továrna Ducati koncem roku 2010 oficiálně ukončila své působení v seriálu WSBK, odešel Fabrizio do týmu Alstare-Suzuki. Zde získal jedno podiové umístění, jinak byla sezona 2011 v jeho podání především sezonu pádů a zklamání. 28-letý jezdec tak zamířil k BMW-Italia a zde skončil v Silverstone jako druhý a je v tabulce MS před finálem na Magny Cours v Top-10.

Tým Red-Devils-Roma nyní získal nového hlavního sponzora a sice ruskou invenstiční společnost General Invest a to byl také důvod změny týmu pro Michela Fabrizia, neboť ruský sponzor je schopen zakoupit i nový motocykl Ducati 1199 Panigale, který není zrovna laciný.
"Dlouholeté přátelství s Andreou Petriccim (majitel týmu RDB-pozn. Bosso) a jeho profesionalita mě přesvědčily o hledání nové výzvy. Jsem přesvědčen, že všichni budeme spokojeni. S mým aktuálním týmem chci dokončit tuto sezonu co nejIépe, ale už se moc těším na nový tým, s kterým budeme společně vyrůstat. Moje zkušenosti, týmová odhodlanost a síla nového sponzora General Invest nás posunou hodně dopředu", řekl po podepsání smlouvy Michel Fabrizio.

Jaký bude další závodní osud Canepy, není vůbec jasno, ale není vyloučena ani eventuální možnost nasazení dvou motocyklů týmu Red-Devils-Roma.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist