Elías zůstává v MS Superbike, pojede u JR Racing s BMW

Zkušený španělský závodník Toni Elías zůstává v mistrovství světa superbikových motocyklů také v příštím roce, nicméně už nebude závodit s týmem Red Devils Roma, ale s nově příchozí skupinou pod vedením dvojnásobného světového šampiona Troye Corsera - JR Racing BMW.

Elías zůstává v MS Superbike, pojede u JR Racing s BMW
Nový tým v mistrovství světa JR Racing BMW potvrdil Toniho Elíase jako svého prvního jezdce pro nadcházející sezonu. Mezi superbiky Elías přišel v polovině roku 2013, když opustil mistrovství světa prototypů, kde závodil v kategorii Moto2 a přidal se k týmu Red Devils Roma, kde také zůstal celou sezonu 2014.

V roce 2015 bude Toni Elías závodit v sedle BMW S1000RR a s týmem JR Racing, jehož sportovním ředitelem je úspěšný motocyklový závodník Troy Corser. Španěl je přesvědčen, že v nadcházející sezoně může s novým týmem pravidelně bojovat o pozice na stupních vítězů.
„V příštím roce budu znovu součástí paddocku WSBK a jsem velmi rád, že se připojím k týmu JR Racing a budu sedlat stroj BMW,“ uvedl Toni Elías. „Pro mě je to skvělá příležitost, abych se jako jezdec v tomto mistrovství posunul znovu o něco výš. Musíme teď počkat a uvidíme, jen čas ukáže, zda to bylo dobré nebo špatné rozhodnutí.“

„V této chvíli si myslím, že rok 2015 bude pro mě představovat nejlepší sezonu a moc se těším, že společně s týmem zaznamenáme nějaké výrazné výsledky. Je to nová sestava v seriálu, motorka je konkurenceschopná a já jsem neuvěřitelně šťastný, že můžu spolupracovat s dvojnásobným mistrem světa a ikonou WSBK jakou je Troy Corser,“
dodal španělský jezdec.

Sportovním ředitelem týmu je tedy Troy Corser, manažerkou Gemma Voces-Pons a samotný tým JR Racing BMW vlastní Yoselyn Robinson. JR v hlavičce týmu jsou iniciály majitelčina otce Jose Robinsona. Cílem majitelky týmu je dostat mistrovství WSBK do její rodné Dominikánské republiky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist