Effenbert Liberty po Magny Cours

Carlos Checa se stal mistrem světa superbiků, a získal double, neboť vyhrál jak 1., tak i 2. dnešní závod. Grand Prix Francie na okruhu Magny-Cours sice byla sólem katalánského jezdce, ovšem titul mistra světa továren patří značce Ducati a o tento titul se zasloužil i náš tým Effenbert Liberty Racing, jehož jezdci Jakub Smrž a Sylvain Guintoli vybojováním 5 podiových umístění a dalšími umístěními v Top-10 – jako třeba v Monze nebo v Aragónu - přispěli podstatnou mírou k suverennímu zisku mistrovského titulu značky Ducati.

Effenbert Liberty po Magny Cours
Závod 1 – Španěl Carlos Checa získal vítězstvím v prvním francouzském závodě na okruhu Magny Cours titul mistra světa superbiků. Jako druhý dojel do cíle jeho největší přímý rival, Marco Melandri sledován Leonem Haslamem. Z obou jezdců týmu Effenbert Liberty se dařilo lépe domácímu Sylvainu Guintolimu, který projel pod šachovnicovým praporkem jako šestý. Smůlu měl český jezdec našeho týmu “Kuba” Smrž, ten byl zapleten do střetu s jiným jezdcem už ve druhém kole závodu a bohužel spadl a zranil si přitom loket, takže nemohl nastoupit do druhé nedělní jízdy. V době pádu byl “Kuba” na 12. místě, tedy o jedno místo lépe, než si vybojoval na startovním roštu v Superpoli.
Závod 2 – Carlos Checa potvrdil svým dnešním druhým vítězstvím oprávněný zisk titulu mistra světa. Na druhém místě dojel po velkém souboji se svým týmovým kolegou vicemistr Marco Melandri a třetí skončil Eugene Laverty. Náš pilot Sylvain Guintoli bojoval dlouho ve skupině, která spolu závodila za suverenním Checou, v úplném závěru pak Francouz pozávodil Leona Camiera s Aprilií a dojel v tomto závodě ještě o jedno místo lépe, než v úvodní jízdě dnešního dne, tedy na místě pátém. Jelikož i tentokrát za sebou nechal svého největšího soupeře v tabulce MS, tak se francouzskému pilotovi našeho týmu Effenbert Liberty podařilo udržet 7. místo v šampionátu.

Smůlu měl i tentokráte včerejší Poleman Jonathan Rea (Castrol Honda), po pádu v prvním závodě měl tentokráte technický problém a závod, ve kterém jel hodně vpředu, opět nedokončil.
Sedmá pozice v klasifikaci jezdců, šesté a páté v závodech, to je bilance Sylvaina Guintoliho, který zde jel svou první domácí Grand Prix za tým Effenbert Liberty Racing: “Jsem spokojen, i když ve druhém závodě to mohlo být lepší. Po celý závodní víkend jsme byli konkurence schopní s našimi nejbližšími soupeři. Obě dvě dnešní umístění jsou uklidňující kontinuitou pro náš tým. A příští závod v Portugalsku? Chtěl bych získat další body pro posílení mého umístění v pořadí MS (na osmého v pořadí Hagu má Sylvain náskok 9 bodů) a také pro tým”.

Další víkend, na který by chtěl “Kuba” Smrž co nejdříve zapomenout: ”Snažil jsem se co nejdříve zlepšit svou pozici v závodě, bohužel jsem příliš spěchal a negativním důsledkem je kromě pádu skutečnost, že kvůli bolesti v lokti jsem nemohl nastoupit do druhé jízdy. Doufám, že je tento incident už za mnou a já se mohu soustředit na poslední závod v Portugalsku”.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist