Ducati testovala v Jerezu

Hned po skončení závodu v Aragonu se tým Alstare Ducati ve složení Carlos Checa a Ayrton Badovini odebral k dvoudennímu testování do Jerezu.

Ducati testovala v Jerezu
Od roku 2012 je v MS-Superbike povolen pouze jeden motocykl: "Nás to ale postihlo dvojnásobně", říká o tomto pravidlu tovární pilot Ducati Carlos Checa.

Ducati 1199 Panigale je totiž jediným novým motocyklovým modelem na startovním roštu MS-Superbike 2013. Aprilia, BMW, Honda, Kawasaki a Suzuki se mohou podívat na svá data několik roků nazpět.

             

"To, že máme pouze k dispozici pouze jeden motocykl, nám rozhodně ve vývoji nepomůže. Dle mého názoru je to idiotské pravidlo, a vůbec nic se jím neušetří. Pouze se zvyšuje roziko, že mechanici ve stresu udělají chybu. Jistě během závodního víkendu se sice čas nezvojnásobí, ale mohli bychom tak vyzkoušet daleko více věcí. Můj job je nyní jasný, najít limit tohoto motocyklu, aby tým věděl, kterým směrem se musí bike zlepšit",
říká pilot týmu Ducati-Alstare Carlos Checa.
Checa a jeho týmový kolega Ayrton Badovini jsou názoru, že během dvou dní testování v Jerezu se jim podařilo najít nějaké řešení: "Pracovali jsme především na tom, abychom měli dostatečný grip. To byl ostatně můj největší problém během celého závodního víkendu v Aragónu. Mělo by nám to pomoci i při příštím závodě v Assenu. Jsem s testy spokojen", říká dále Badovini.

Testů se kromě Checy a Badoviniho zúčastnil i testovací pilot superbikového projektu u Ducati Matteo Baiocco (závodí letos v BSB, průběžmě 21. se 3 body), oba testeři z MotoGP Michele Pirro a Franco Battaini a také testovací pilot Aprilie Alex Hofmann, který byl dle informací na twitteru nejrychlejším pilotem ze všech zúčastněných superbikerů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist