Druhý závod v Monze vyhrál Laverty

Úplně stejný průběh jako první jízda - ovšem s jiným konečným výsledkem - měl i druhý dnešní superbikový závod na italském okruhu v Monze. Jeho vítězem se nakonec stal Eugene Laverty před Marcem Melandrim a Tomem Sykesem.

Po totálním chaosu v závodě World Supersport nastoupili superbikoví piloti přesně dle časového plánu k druhému závodu. Stejně jako v první dnešní jízdě bojovalo vedoucí kvarteto o podiové stupně až do poslední zatáčky. I tentokráte se rozhodovalo mezi čtveřicí ve složení: Eugene Laverty, Marco Melandri, Sylvain Guintoli a Tom Sykes. Na konci se nejvíce radoval Laverty před Melandrim a Sykesem.

Loris Baz měl problémy na startovním roštu a do závodu musel vyjet z boxové uličky. Nejlépe vystartoval Sykes, ale brzy se dočkal do čela Laverty. Třetí jel Davide Giugliano a za ním jeli Melandri a Jonathan Rea.

Hned ve druhém kole havaroval Jules Cluzel a předčasně ukončili závod oba jezdci s Hondami, Rea kvůli problémům se spojkou a Haslamův náhradník Kosuke Akiyoshi, který spadl.

Michel Fabrizio bojoval tvrdě proti značkovému kolegovi Giuglianovi o místo šesté a musel mimo trať a dostal 20 sec časového trestu. Na špici jeli, stejně jako v první jízdě, Laverty, Sykes, Melandri a Guintoli. Giugliano jezdil pátý před Leonem Camierem a Daviesem. Ten se už sice dostal před Giugliana, ale vzápětí spadl.

Dvě kola před koncem předjel vedoucího Guintoliho jeho týmový kolega Laverty, a vzápětí se před něho dostali i Melandri a Sykes. Nakonec vyhrál Laverty před Melandrim, Sykesem a Guintolim. Fabrizio byl odmávnut jako pátý, Giugliano projel cílem šestý před Camierem, zatímco Baz po startu z boxové uličky skončilještě osmý. Ayrton Badovini byl klasifikován na místě devátém, Neukirchner pak dokompletoval Top-10. Náhradník Fabrizio Lai skončil 11., Vittoriano Iannuzzo 12. a Sandi s jedním kolem ztráty jako poslední, tedy 13.