Druhý den zajel v Jerezu nejrychleji Lowes

Druhý den testů superbikových týmů na jihu Španělska nebyl úplně ideální, protože po silném dešti z pondělního odpoledne byla dráha v úterý ráno ještě mokrá a většina jezdců začala testovat až po obědě, když dráha oschla. Nejrychleji zajel v úterý jezdec týmu Voltcom Crescent Suzuki Alex Lowes.

Dopoledne testoval na mokré dráze především turecký závodník třídy Supersport Kenan Sofuoglu (San Carlo Puccetti Racing Team) a Argentinec Leandro Mercado (Barni Racing Team Ducati), nováček v kategorii Superbike, jehož časy tým neuvedl.

Ještě hodinu před koncem testu vedl s kolem 1'41,100 sekundy tabulku časů Španěl Álvaro Bautista, který ale v Jerezu testuje s týmem Aprilia MotoGP. Nejrychlejším jezdcem na superbikovém motocyklu byl s časem 1'41,632 sekundy Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), druhý Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) ztrácel tři desetiny a třetí Michel Fabrizio (test Red Devils Roma) byl o půl sekundy pomalejší.
V poslední hodině testu jezdci superbiků výrazně zrychlili a situace v čele výsledkové listiny byla ve finále úplně jiná. Absolutně nejrychlejším jezdcem druhého dne je s časem 1'40,730 sekundy Alex Lowes, který může být se svým výkonem spokojený. Jeho nový týmový kolega Randy De Puniet ( Voltcom Crescent Suzuki) byl s časem 1'42,938 sekundy osmý nejrychlejší.

Druhý nejlepší čas nastavil Tom Sykes a na krajana Lowese ztratil jen 0,123 sekundy. Třetí v pořadí je bývalý jezdec Pata Hondy, dnes člen stáje Red Devils Roma Leon Haslam s časem na kolo 1'40,865 sekundy. Britský jezdec byl poslední, který dnes zajel pod minutu a jednačtyřicet sekund a to včetně jezdců Aprilie na prototypech MotoGP. Haslam byl také druhý nejpilnější, protože si na konto v sedle RSV4 připsal celkem 76 kol.
Čtvrtý v pořadí je Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) s časem 1'41,127 sekundy. Nový jezdec tovární stáje Kawasaki byl v pondělí nejrychlejší a v úterý ztratil na první pozici čtyři desetiny. Pátý čas zajel Michel Fabrizio, který v Jerezu testuje novou RSV4 RR pro Red Devils Roma. Šestý čas si na konto připsal úřadující mistr světa třídy Superbike Sylvain Guintoli (Pata Honda World Superbike). Jeho týmový kolega Michael van der Mark byl sedmý se ztrátou dvou sekund.