Donington - závodní neděle

Superbike - 2. jízda

Druhá superbiková jízda začala skvělým startem Maxe Biaggiho, za nímž do první zatáčky zatočil Tom Sykes, který se o několik zatáček později dostal do vedení. V hloubi závodního pole mezitím najel Carlos Checa do zadního kola Eugene Lavertyho, a mistr světa ztratil nejen kontrolu nad svým motocyklem, nýbrž s sebou vzal k zemi i našeho Jakuba Smrže. Do pádu byl lehce zapleten také Davide Giugliano, ten ale v závodě později pokračoval.

Michel Fabrizio musel po "jump startu" absolvovat trestní průjezd boxovou uličkou, když byl aktuálně sedmý. Na čele byl tedy Sykes sledován Biaggim a duem BMW Leonem  Haslamem a Marcem Melandrim. Jonathan Rea byl v tuto chvíli pátý a odstartoval útok na Melandriho, přičemž oba málem spadli.
A zatímco na čele byla pětičlenná skupina, tak havaroval v 10. kole Laverty a Maxime Berger musel závod 9 kol před koncem vzdát.

V 16. kole se po chybách propadli trochu dozadu Biaggi a Rea a pro technický problém vzdal Gary Mason. Šest kol před koncem se dostali Haslam a Melandri před Sykese, který už nedokázal pilotům továrních motocyklů BMW kontrovat, navíc měl za sebou dotírajícího Biaggiho, který ho o několik zatáček později předjel. A k vedoucí skupině se přiblížil i Rea.
V závěru se Rea lehce dostal před Sykese, který se tak musel spokojit předběžně s pátým místem. Ovšem vedoucí skupina bojovala o každé místečko v Top-4 a to hodně tvrdě. V poslední zatáčce po nebezpečném manévru vrazil Rea do Haslama a ten vyřadil ze závodu nechtěně svého týmového kolegu Melandriho. Tím dojel jako první pod šachovnicový praporek Rea, kterého následoval jako druhý Biaggi a Sykes si zajistil místo třetí.

Leon Camier byl klasifikován jako čtvrtý a Guintoli pak dokompletoval Top-5. Ayrton Badovini. Chaz Davies a tři "Rookies" v pořadí Loris Baz, Peter Hickman a Hiroshi Aoyama utvořili elitní desítku dnešního druhého závodu na okruhu Donington Park.

Pro body si ale dojel i zbytek jezdců, které jsme viděli v cíli druhé jízdy, tedy Niccolo Canepa (11.), Lorenzo Zanetti (12.), Michel Fabrizio - po odpykání trestu (13.), Mark Aitchison (14.) a smolař Leon Haslam (15.).