Donington - závodní neděle

Supersporty

Francouz Jules Cluzel využil perfektně své Pole-Position a vedl pole 34 jezdců. Za ním skvěle vystartoval "divočák" Glen Richards, kterého ale brzy předjel Broc Parkes. Vzápětí se před svého krajana dostal i Sam Lowes a po tvrdém boji pak i lídr šampionátu Kenan Sofuoglu. Zatímco Cluzel trochu poodjel, tak Lowes předjel Parkese.

Po sedmi kolech se dostal Sofuoglu před Parkese a zároveň se na špici začal odehrávat souboj mezi Lowesem a Cluzelem a v osmém kole šel Brit do čela. To už spadl Mathew Scholtz a závod vzdali předčasně Josh Day a Imre Toth, o několik kol později i Vittoriano Iannuzzo. Upadl také Raffaele de Rosa.

Osm kol před koncem předjel Sofuoglu Cluzela, odsunul ho na třetí pozici a odstartoval stíhací jízdu na Lowese. Roberto Anastasia musel ve stejnou dobu zajet do svého boxu.

Ačkoliv Sofuoglu zkoušel Lowese předjet, tak se mu to nepodařilo a britský jezdec uhájil své první místo až do konce, když Sofuoglu dojel druhý o 0.678 sekundy, což mu ale stačilo k uhájení prvního místa v šampionátu.

Cluzel si tak zajistil poslední podiové umístění, Parkes dojel čtvrtý a Richards se svým motocyklem Triumph Daytona 675 zajel opravdu velmi dobře a dokompletoval Top-5.
Sheridan Morais skončil šestý před svým krajanem Ronanem Quarmbym a hned za nimi jako osmý dokončil závod jezdec českého týmu SMS Racing Valentin Debise. Billy McConnell, jedoucí stejně jako Richards s wild card, byl odmávnut na místě devátém, se zapřením závodící Fabien Foret z Intermota Step byl v cíli desátý.

Zatímco Ilario Dionisi (ProRace) byl klasifikován na místě 18., tak Romain Lanusse (Intermoto) skončil ještě o místo za ním.
Sofuoglu vede nyní šampionát s 81 body, druhý je Lowes se 76 a Cluzel jich má nyní 64 a je aktuálně třetí.