Donington Park - závod supersportů

Ital Luca Scassa na Yamaze vyhrál stejně jako v Austrálii a má tak na svém kontě po dvou závodech maximální bodový zisk. Druhý skončil jeho týmový kolega Chaz Davies a třetím byl další Brit, Gino Rea z česko-ukrajinského týmu Step Racing. Náš Ondra Ježek si přijel pro své další mistrovské body, když ve Velké Británii skončil 13.

Do čela závodu šel hned po startu Luca Scassa, kterého stíhal jeho týmový kolega Chaz Davies. Za nimi jezdili další Britové v pořadí James Ellison, Sam Lowes a Gino Rea - všichni na Hondách. Na 16. místě začal závod náš Ondra Ježek.

V polovině závodu jela na čele dvojice jezdců na Yamahách Scassa a Davies a za nimi plejáda pilotů na Hondách, ze které ale odstoupil ze třetí pozice pro poruchu domácí Sam Lowes. Ondra Ježek jezdil v tuto dobu na 13. místě!

Osm kol před koncem se domácí Chaz Davies dostal do samého závěsu za Scassu a měli v tuto dobu už náskok na další jezdce minimálně 8 sekund. Sedm kol před koncem musel zpomalit doposud třetí James Ellison kvůli problémům svého motocyklu a propadl se hodně dozadu a nakonec závod ani nedokončil. V posledním kole zkusil Davies zaútočit na Scassu - měli už náskok na třetího Reu skoro 20 sekund!, ale útok to byl neúspěšný.
Po vítězství v Austrálii se tedy Luca Scassa radoval i ve Velké Británii. Suverenitu Yamahy potvrdil druhým místem Chaz Davies a třetím byl se ztrátou víc než 20 sekund Gino Rea z česko-ukrajinského týmu Step Racing. Dán Robin Harms dojel čtvrtý, Australan Broc Parkes pátý a jeho týmový kolega na Kawasaki David Salom šestý. Ital Massimo Roccoli, Francouz Florian Marino, další Ital Vittorio Ianuzzo a Švéd Alexander Lundh pak dokompletovali Top10 dnešních supersportů. Za Portugalcem Praiou a Italem Tamburinim si pro 3 body dojel náš Ondra Ježek za 13. místo, když poslední body získali Maďar Nemeth a Slovinec Jerman.