Do závodu ze druhé poloviny startovního roštu

Tropické vedro v australském Phillip Islandu štěstí týmu Intermoto Czech Klaffi nepřineslo, William de Angelis bude startovat z 22. pozice, Tomáš Mikšovský až z pozice označené číslicí 28.

Do závodu ze druhé poloviny startovního roštu
S cílem co nejlépe připravit stroje na druhou kvalifikaci, nastoupili jezdci týmu Intermoto Czech Klaffi k dnešnímu, rannímu tréninku, ve kterém William de Angelis dosáhl během 21. kol na čas 1:38,097 a Tomáš Mikšovský po absolvování osmnácti kol na 1:39,452. V odpolední kvalifikaci se pokusili jezdci královéhradeckého týmu zlepšit své nejlepší časy a tím se i posunout ve výsledkové listině.
William de Angelis během kvalifikačních bojů dokázal vylepšit své maximum na 1:37,903, což mu nakonec přisoudilo 22. startovní pozici. Tomáš Mikšovský zlepšil svůj čas o další desetiny a s hodnotou 1:39,093 se umístil na 28. místě. Odstupy jezdců českého týmu od bodovaných pozic nejsou velké, přesto začátek závodu z řad ve druhé polovině startovního roštu bude velmi složitý. Nicméně zejména William de Angelis, kterého od bodované patnáctky dělí pouhé dvě desetiny sekundy, má naději na zisk dalších světových bodů.
Josef Kubíček - manažer týmu
Veškerou naší snahu jsme dnes upřeli do druhé kvalifikace, ale bohužel nám to nevyšlo. I takovýto je však tento nádherný sport. Willy slončil na 22. místě, ale od bodované patnáctky mu schází opravdu velmi málo. Stačí mu na ní dvě desetiny sekundy, sedm desetin je od nejlepší desítky. Tommy se pokusil také vylepšit svou včerejší pozici, ale moc se mu nedařilo, přesto dokázal oproti včerejšímu dnu zrychlit o bezmála sekundu a to je pozitivní. Do závodu tak máme špatné startovní pozice, ale rozhodně to nevzdáváme a porveme se o své místo. Uděláme pro to co se dá, ale bude to opravdu nesmírně náročné. Závod je dlouhý, jede se na 21 kol a tak to bude loterie. Motocykly fungují dobře, přesto pro zítřejší den malinko pozměníme nastavení. Tomáš ztrácí především rychlostí v dlouhých zatáčkách, William vidí výsledek kvalifikace především u sebe.
Výsledky 2. kvalifikace:
1.- Sebastien Charpentier (FRA-Honda) 1:35,616
2.- Kevin Curtain (AUS-Yamaha) 1:36,436
3.- Broc Parkes (AUS-Yamaha) 1:36,548
4.- Robbin Harms (DAN-Honda) 1:37,672
5.- Christian Zaiser (AUT-Ducati) 1:37,741
--------------------------------------
22.- William de Angelis (RSM Intermoto Czech Klaffi – Honda) 1:37,903
28.- Tomáš Mikšovský (CZE Intermoto Czech Klaffi – Honda) 1:39,093

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist