Do závodu ze čtvrté řady

Matt Lagrive odstartuje do nedělního závodu MS supersportů v holandském Assenu z 16. místa a uzavírá tedy čtvrtou řadu. Celou sobotu francouzský pilot jezdil s velkým sebezapřením. Ve včerejší kvalifikaci měl totiž nepříjemnou havárii v nejpomalejší zatáčce okruhu, po které se musel podrobit vyšetření v mobilní klinice.

Do závodu ze čtvrté řady
Prvotní diagnóza zlomeniny žebra se naštěstí nepotvrdila, přesto byla naražená místa velmi bolestivá. Matt si navíc stěžoval na značné bolesti zad. Náladu si spravil v sobotu dopoledne, když na osychající trati vyhrál s vteřinovým náskokem volný trénink.
Willy de Angelis se v sobotní kvalifikaci zlepšil o 1,5 vteřiny, přesto mu dosažený čas stačí pouze na 30. příčku. Malé problémy s nastavením motocyklu se vyřešily, pilot nyní vidí rezervy už pouze sám v sobě.


Výborné výkony zatím podává ve třídě Supestock 600 Patrik Vostárek. V kvalifikaci si vybojoval skvělé druhé místo se ztrátou pouhých 0,121 vt. na prvního Itala Petrucciho. Dosáhl tak svého zatím nejlepšího výsledku a podruhé v kariéře se postaví do první řady startovního roštu.
Patrik Vostárek: „Změna nastavení motocyklu pro dnešní kvalifikaci mi plně vyhovuje. Cítím se dobře a začínám si věřit, že můžu při troše štěstí třeba i zvítězit. Na zítřejší závod se už moc těším, držte mi všichni palce!“
Michal Drobný ve třídě Superstock 1000 absolvoval pád v úvodu sobotního volného tréninku, kdy se na trať znenadání snesla dešťová přeháňka. V odpolední kvalifikaci se výrazně zlepšil a bez problémů se kvalifikoval.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist