Déjà-Vu na Nürburgringu

Tom Sykes, Noriyuki Haga a Chris Walker, k tomu déšť a značka Kawasaki, to je vlastně Déjà-Vu na Nürburgringu.

Déjà-Vu na Nürburgringu
Déjà-Vu je stav mysli v situaci, kdy jsme přesvědčeni, že jsme ji již jednou nebo vícekrát jako takovou zažili.

To vše se přece už stalo, tedy déšť a vítězství Kawasaki. A bylo to do minulé neděle také doposud poslední vítězství Kawasaki v závodě světového mistrovství superbiků. V roce 2006 jel na čele závodu v nizozemském Assenu jistý Japonec Nori Haga. Za ním jel s velkou ztrátou Brit Chris Walker se zeleným motocyklem Ninja. Bohužel Noriyuki Haga své tempo v doslova slepém závodě přehnal, ve 13. kole havaroval a daroval tak vítězství Britovi Walkerovi na Kawasaki.
Když se tedy o 5 roků a 1 den později doslova otevřelo nebe nad německým okruhem Nürburgring nedaleko pohoří Eifel a na trať se spustily proudy vody, tak to dlouho vypadalo, že se vítězem stane jistý Japonec Nori Haga, za kterým jel s velkou ztrátou Brit Tom Sykes se zeleným motocyklem Ninja. Bohužel Noriyuki Haga své tempo v doslova slepém závodě přehnal, ve 13. kole havaroval a daroval tak vítězství Britovi Sykesovi na Kawasaki. 

Historie se prý opakuje a toto lidové mudro se potvrdilo na Nürburgringu. Haga se odpoutal od zbytku jezdeckého pole a se svým motocyklem Aprilia jezdil dokonce i o 2 sekundy rychleji na jedno kolo, než většina zbývajících kolegů.

"Je to opravdu Déjà-Vu", říkal po závodě štěstím zařící Brit: "Noriho tempo jsem opravdu nebyl schopen akceptovat, jel jako z jiného světa. A je mně hodně líto, že právě on spadl. Ovšem je to mé první vítězství v závodě WSBK a to je fantastické".

Samotný Haga, který byl na TK přivítán velkým potleskem jen pokrčil rameny a suše řekl: "Stalo se". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist