Daviesův double, Guintoli lídrem šampionátu

Tovární pilot BMW Chaz Davies vyhrál i druhý dnešní závod superbiků a opět před Sylvainem Guintolim, který se udržel bezpečně na čele šampionátu. Stupně vítězů pak doplnil vicemistr světa Tom Sykes.

Start druhého dnešního závodu začal tím, že se Julesi Cluzelovi nepodařilo přivést do chodu svůj motocykl GSX-R. Musel být odtlačen do boxu Suzuki a potom startovat z boxové uličky. Tím se start pozdržel a protože ostatní piloti už měli své biky nastartované, tak vznikla oprávněná obava, že jim nevydrží benzín na celých 20 kol a tak byl závod zkrácen na 19. Rovněž další Francouz měl problémy se svým motocyklem, Loris Baz musel kvůli elektronice startovat z posledního místa.

Nejlépe odstartoval Eugene Laverty před Sykesem, aby vzápětí spadl. BMW od Vittoriana Iannuzza za sebou zase nechala hodně nepříjemnou kouřovou clonu...Na čele jel Sykes, a za ním Davies, Guintoli a Marco Melandri. Pak udělal jezdeckou chybu Sykes a rázem bylo pořadí Davies, Guintoli a Melandri, na které se přilepil Davide Giugliano.

V závodě chyběl už od samého začátku pilot týmu Effenbert Liberty Racing Aitchison a ze šesté pozice zabočil do boxu Jonathan Rea s problémy brzdy své Hondy. Vzdal také Federico Sandi a havaroval Ivan Clementi, ale v závodě později pokračoval.
V polovině závodu vedl Davies s náskokem dvou sekund před Guintolim a Sykesem. Giugliano vybojoval úspěšný souboj s Melandrim a jezdil čtvrtý.

Davies suverénně vyhrál a byl to jeho první superbikový double. Guintoli byl odmávnut šachovnicovým praporkem jako druhý a v každém ze čtyř letošních závodů dojel vždy na stupně, což znamená první místo v šampionátu. Poslední místo na stupních si pak zajistil Sykes. Giugliano skončil čtvrtý, Melandri potom dokompletoval Top-5. Baz a Cluzel předvedli skvělou stíhací jízdu a obsadili místa šest a sedm, když mistr světa 2011 Checa získal další důležité body v MS jako osmý. Leon Haslam dojel devátý a Ayrton Badovini vytvořil závěr eleitní desítky. Michel Fabrizio byl klasifikován na místě 11., a body si připsali ještě Neukirchner, Alexander Lundh a ajko poslední Ivan Clementi.