Další odložení závodu

Časový plán na WSBK v Brně dostal další ránu.

Po závodě třídy Supersport měl následovat závod třídy Superstock 1000. Ten byl také odstartován, nicméně po třech kolech byl závod zastaven, protože na trati byl olej, na kterém havarovalo několik jezdců, včetně v té době vedoucího Scassy.
Nyní je tedy krátká přestávka, po které bude odstartován druhý závod WSBK a až po něm dokončení závodu STK 1000, kde se pojede ještě 8 kol.
A co Češi? Ve třídě SBK byl z dalšího programu trochu podivně diskvalifikován Marek Svoboda, kvůli rannímu střetu s Jamesem Toselandem. Miloš Čihák havaroval již v prvním kole (viz foto), do štěrku se dostal při této havárii i Jirka Dražďák, který poté závodil s Pawlem Szkopkem (ten vyjel také do štěrku). Jirka zastavil již po dvou kolech. Ve sportech zajel skvělý závod Vašek Bittman a ve štokách 1000 se Mates Smrž po startu trochu propadl, během prvních kol však dokázal několik protivníků překousnout.