Další bedna Guintoliho

Jonathan Rea vyhrál před domácími fanoušky svého týmu Honda ve druhé jízdě před znovu skvělým Sylvainem Guintolim a Eugene Lavertym.

Druhý závod superbiků se dnes jel na částečně oschlé trati, takže volba pneumatik hrála dost rozhodující roli a někteří jezdci byli do poslední chvíle hodně nerozhodní. Nejlépe do závodu odstartoval Jonathan Rea sledován naším Jakubem Smržem, a dále následovali Tom Sykes a Leon Haslam. Vedoucí pozice severoirského jezdce ovšem netrvala ani chvilku a do čela se dostal pilot Effenbert Liberty Jakub Smrž sledován Sykesem, Haslamem a Guintolim. Velmi špatný start měli oba dva poslední mistři světa Carlos Checa, po prvním kole 19., a Max Biaggi 14.

Kuba Smrž už od prvních kol využil suché ideální linie na své oblíbené trati a začal zvyšovat svůj náskok. Za nim ale zuřil velký boj, když Haslam předjel Sykese, neboť tovární jezdec Kawasaki udělal malou chybu. Potom začal Haslam stíhat Smrže, zatímco další jezdec Effenbert Liberty Guintoli jezdil už na místě třetím. Eugene Laverty a Rea kompletovali v tento okamžik Top-5.

Mistr světa Carlos Checa dle vlastních slov nezvolil dobré pneumatiky a závod nakonec dokončil jako poslední s kolem ztráty, když zajel i do svého boxu přezout. Mezitím spadli Niccolo Canepa a také Brett McCormick, který byl transportován do Medical Centra. A o kolo později havarovali i Chaz Davies a Maxime Berger, když byli oba dva momentálně v Top-10.

Guintoli se probojoval dále dopředu, když předjel Haslama a začal pronásledovat svého týmového kolegu Smrže. Rea předjel Lavertyho a byl třetí.

Pět kol před koncem předjel Guintoli Smrže a vzápětí se před našeho jezdce dostal i Rea. O několik okamžiků později spadl bohužel i náš Smrž, který 17 kol závod vedl. Havaroval i Lorenzo Zanetti a Rea předjel Guintoliho a dostal se do čela závodu.

Své první místo už Rea potom nepustil a vyhrál s náskokem 2.819 sekundy před Guintolim. V boji o poslední podiové umístění se prosadil Laverty a odsoudil jezdce BMW Melandriho a Haslama na místa čtyři a pět.

Šestý dojel Sykes a za ním pak Ayrton Badovini a Max Biaggi. Davide Giugliano a Michel Fabrizio dokompletovali Top-10.
Díky svým konstantním výkonům vede nyní po třech závodních víkendech Max Biaggi se ziskem 92 bodů o jeden bod před Checou (91).  Následují Sykes (69), Guintoli a Melandri (po 66) a Rea (65). Jakub Smrž je po Assenu devátý (39).

AKTUALIZACE k osudnému pádu Jakuba Smrže: Byla to jednoznačně chyba australského jezdce, který se také přišel do boxu našeho jezdce omluvit, a potvrdila to i jeho manažérka, která je shodou okolností i manažérkou našeho pilota. Aitchison věděl, že bude předjížděn, předjeli ho Rea s Guintolim a věděl také, že ještě někdo pojede, ovšem ohlédl se bohužel na druhou stranu a tam nikoho neviděl.... Takže to od něho rozhodně nebyl úmysl, ale také jeho velká chyba, za kterou bohužel Kuba zaplatil nezaviněným pádem a přišel tak o jasnou bednu...