Crescent Suzuki potvrdil Johna Hopkinse

Vicešampion BSB John Hopkins z Kalifornie bude dle očekávání druhým pilotem týmu Crescent Suzuki na rok 2012 v superbikovém šampionátu WSBK. V letošním roce startoval "Hopper" na wild card v domácím závodě v Silverstone a získal zde překvapivě Pole position, když v Superpoli porazil celou superbikovou elitu na čele se suverénem celého šampionátu Carlosem Checou.

Crescent Suzuki potvrdil Johna Hopkinse
Tým Crescent Suzuki potvrdil dnes svého druhého jezdce vedle Brita Leona Camiera na rok 2012. Stal se jím dle očekávání John Hopkins, jehož rodiče pocházejí právě z Anglie. V současné době je Hopkins na rehabilitaci po dvojnásobné operaci zraněného prstu při sobotním volném brněnském tréninku MotoGP. Hopkins tak zůstává ve stejném týmu, kde závodil letos, jen se s týmem Crescent Suzuki posunul o stupeň výš, tedy z BSB do WSBK.
Anglo-Američan John Hopkins se letos objevil dokonce ve třech závodních seriálech. V BSB bojoval až do posledního závodu o titul a dalo by se říci, že titul prohrál o pouhých 0,006 sekundy.

Ve WSBK absolvoval letos Hopkins dvě jízdy na britském okruhu Silverstone. Po zisku Pole position dojel v závodech jako 5., respektive 7.

V MotoGP se mu ale moc nedařilo, dalo by se dokonce říci, že to byl propadák. Ve zmoklém Jerezu jako náhradník za zraněného Bautistu sice dojel v Top-10, ale to bylo vše. V Brně a potom v Sepangu se závodu nezúčastnil, v Brně to bylo po pádu ve volném tréninku a v Sepangu na následky tohoto nevyléčeného zranění.
Hopkins tak nastoupí do své druhé sezóny v superbikovém šampionátu. V té své premiérové se za dost "divných" událostí ujmul v týmu Stiggy Honda "osiřelé" motorky po Robertu Rolfovi a to hned po dvou prvních závodech. Ovšem během 7 odjetých závodů skončil pouze 1x v Top-10, když dojel v Doningtonu jako 8. Hoppera provázely pády a zranění a také to, že jeho tehdejší tým neměl skoro žádné peníze a sezónu 2009 tehdy ani nedokončil. Nebylo ani divu, že Hopkins zmizel v seriálu AMA a teprve začátkem letošní sezóny se objevil znovu v Evropě. Přitom měl za sebou nehezké období znásobené rozchodem se svou ženou a utápěním se v alkoholu.
Hopkins tedy bude týmovým kolegou dřívějšího šampiona BSB Leona Camiera. Ten bude testovat motocykl Crescent Suzuki GSX-R1000 v Portimau už koncem tohoto měsíce, zatímco Hopkins se k němu připojí na testech v únoru 2012.

John Hopkins: "Jsem velmi rád, že mohu pokračovat v další spolupráci s hochy od týmu Crescent. Společně jsme zažili skvělý rok v britském šampionátu BSB a to bude nyní pokračovat ve WSB, což je přirozený vývoj. Pro mě je tento nový rok výhodou, že se vracím na okruhy, které už znám. To znamená, že některé věci se zjednodušší. Vím, že je to hodně velký skok, ale s několika technickými vylepšeními od Yoshimury si jsem jistý, že náš motocykl bude konkurence schopný. Těším se také na závodění s Leonem, ten bude jistě hodně silný. Bude hodně těžké ho porážet, ale on mě jistě donutí k tomu, abych jezdil až na samé hranici svých schopností. Chtěl bych také poděkovat Paulovi, Martynovi, Jackovi a také týmu Crescent Suzuki, že mně dali tuto příležitost jet mistrovství světa 2012 a já udělám vše pro to, abych si to zasloužil".

Jack Valentine - Team Manager: "Je skvělé, že na palubě našeho týmu bude opět John. Není pouze osobností našeho týmu, nýbrž se jistě stane i miláčkem všech fanoušků. Opravdu jsem si užíval naši spolupráci a ačkoliv jel poslední tři závody s těžkým zraněním prstu, tak prohrál šampionát opravdu jen těsně. To je ale už historie a my se musíme dívat do budoucnosti. Budeme stavět na tom, co jsme vybudovali letos. Doufám, že se nám společně se zkušenostmi, které John má, podaří zajet nějaké zajímavé výsledky".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist