Crescent Suzuki pokračuje

Týmový šéf britského superbikového týmu Crescent Suzuki Jack Valentine se aktuálně vyjádřil, že jednání se Suzuki-Japan jsou velmi pozitivní a továrna Suzuki si nepřeje, aby jeho tým vystoupil ze superbikového šampionátu.

Crescent Suzuki pokračuje
Crescent sice neobdrží ani na rok 2013 status továrního týmu, ale spolupráce s ladičskou firmou Yoshimura bude i nadále pokračovat. "Tak dlouho, dokud nás bude Yoshimura podporovat, tak nemáme žádný problém", říká potěšeně Valentine a dál vysvětluje: "Když vstoupili do seriálu WSBK, tak bohužel nevěděli, jak je velký rozdíl mezi ostatními a Aprilií s BMW. Byl to pro ně hodně tvrdý rok, ale hodně se naučili".

"Naším měřítkem pro poslední tři závody je proto Honda a Kawasaki. Pokud se zlepšíme na Top-speedu o 5 km/h, tak s nimi můžeme závodit. Ale soupeřit s Aprilií či s BMW, tak to bychom potřebovali 10 až 12 km/h více. Yoshimura ale dobře ví, že se něco musí stát. Tyto motocykly nepředjedeme nyní ani z háku. Ducati to sice taky nedokáže, ale je hodně rychlá v zatáčkovitých pasážích, my bohužel ne", ví dobře týmový manažer stáje Crescent Suzuki.

"Není žádný důvod, aby se nám nepodařil v budoucnu velký krok. Kromě motoru ale musíme zlepšit i aerodynamiku", uzavírá celou kapitolu Jack Valentine.
Co se týká jezdeckého obsazení, tak to by se mělo vyřešit během následujících dní. Zatímco Leonu Camierovi byla nabídnuta nová smlouva, tak místo neúspěšného Johna Hopkinse (až 20. celkově a pouze 1x v Top-10) se hledá odpovídající náhrada.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist