Checa: "Nesmíme prostě vyhrávat"

Ex-mistr světa Carlos Checa musí v roce 2013 naučit nový motocykl Ducati Panigale nejdříve závodit a ačkoliv už nebude platit 6 kg dodatečné nadváhy pro motocykly Ducati, tak se cítí tento Španěl i nadále v nevýhodě. A Checa se navíc ještě pořád nemůže vypořádat s tehdejší úpravou reglementu, že po úspěšné sezoně 2011, kdy vyhrál celkem 15 jízd a stal se mistrem světa, což znamenalo pro Ducati 17. mistrovský titul v superbikovém šampionátu, musel letos vozit 6 kg váhy navíc.

Checa: "Nesmíme prostě vyhrávat"
Jeho V2 o objemu 1200 ccm musel být o 6 kg těžší, než motocykly konkurentů se V4-motory. Checa je názoru, že on a Ducati platí vlastně za úspěšnou minulost a že je to neférové jednání: "Myslím si, že platíme dodatečně za úspěchy Ducati v minulosti. Přidaná váha je prostě pouze politické rozhodnutí. Ostatní zúčastněné továrny vytvořily na promotéra šampionátu tlak s tím, že v roce 2012 nesmí už Ducati vyhrát", říká 40-letý zkušený Španěl. 
"Pokud se kdy měnily pravidla v šampionátu, tak vždy bylo důvodem, že je Ducati nějak zvýhodněna. Nyní je to úplně opačně a nikdo nic neříká a nic se také neděje. Nové pneumatiky Pirelli vyhovují čtyřválcům daleko více. Momentálně jsou Aprilia a Kawasaki neuvěřitelně rychlé a nikdo jim 6 kg nepřidává. Nejjednodušší řešení by bylo, aby Ducati vyvinula také čtyřválec. Ale to není filozofie Ducati a já mám rád charakter tohoto dvojválce", zlobí se stále tovární pilot Ducati.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist