Checa: Chci rozhodnout co nejdříve

Po svém vítězství na Nürburgringu vyslovil Carlos Checa poprvé slovo: "Titul mistra světa". A v Imole se mu to může podařit, má na své straně první mečbol.

Checa: Chci rozhodnout co nejdříve
Aby ovšem mohl jeho tým slavit už na domácí dráze v Imole titul mistra světa, tak musí získat Checa o 27 bodů více než Melandri.

Předpoklad získat titul mistra světa už dříve, tak není úplně nereálný: "Samozřejmě, že chci získat titul mistra světa co nejdříve a pak si konec sezóny pořádně užívat.", říká star Ducati a dodává: "Zaměřím se v Imole prostě na svůj job. Pokud to dopadne s titulem už nyní, tak to bude skvělé. A pokud ne, tak prostě později".
Pochybnosti, že by to snad nevyšlo, tak ty už od zkušeného Španěla vůbec neslyšíme. Je si jistý, že získá svůj první titul mistra světa. Ostatně právě v chaotickém deštivém závodě na Nürburgringu si zachoval hodně vysoko svou závodní inteligenci: "Samozřejmě, že během závodu myslím na stav MS. Při tak těžkém závodě, jako byla druhá jízda na Nürburgringu je nesmyslné zbytečně riskovat. Když prší, tak se stále najdou jezdci, kteří chtějí využít své šance na vítězství. Já se ale musím na vše dívat komplexně a zachovat si přehled. V posledních závodech se pro mě hodně změnilo. Vím dobře, kam až mohu zajít. V mé situaci má sedmé místo větší cenu, než boj o podium".   
Hodně nejistá je ale další závodní budoucnost jak u Checy, tak především v týmu Althea Racing: "Nemusím nikam spěchat. Přednost má pochopitelně zisk titulu mistra světa. V Imole budu poprvé jednat se svým šéfem o budoucnosti. Doposud totiž není vůbec jasné, jaký bude program na rok 2012".

Po včerejším vyjádření Ducati o nasazení nového motocyklu Panigale-Ducati nejdříve v roce 2013 se totiž situace hodně změnila. 
"Samozřejmě, že můžeme jet ještě další rok s 1098R, neboť jiné továrny jistě neudělají tak velký pokrok, aby nás úplně přeskočily. Ale doposud jsme, ačkoliv vedeme šampionát, nedostali od Ducati žádný příslib větší podpory na rok 2012. A i nadále vše platit ze svých peněz už nechci, to bych měl problémy se svou ženou", říká týmový šéf Genesio Bevilacqua na téma Althea Racing, neboť už na letošní rok musel tým zeštíhlit na jednoho pilota a nějaký sponzor, který by chtěl zaplnit finanční mezeru, není ani na obzoru.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist